מדהים: שור משתולל פצע 30 בספרד

בקטלוניה הבינו שהספורט הזה אלים מדי והוציאו אותו מחוץ לחוק, אבל בחבל נווארה שבצפון ספרד, לחימת השוורים עדיין מסעירה מאות. אמש 30 איש ראו קצת יותר דם ממה שציפו, כאשר שור זועם יצא מהזירה והחל לרמוס את הקהל. צפו בתמונות

תמונות קשות מזירת לחימת השוורים בעיר טפאלה שבחבל נווארה בצפון ספרד: 30 חובבי הספורט האלים קיבלו הרבה יותר דם ממה שציפו לו, כששור ענק דהר לפתע לעבר מושבי הקהל, דוקר בקרניו ורומס ברגליו את כל מה שעומד בדרכו.

הטלוויזיה הציבורית הספרדית הראתה את התמונות הדרמטיות והשמיעה את הצרחות שמילאו את הזירה למשך 15 דקות ארוכות של אימה.

רוב הפצועים סובלים מחתכים קלים, אבל גבר אחד וילד בן 10 עדיין מאושפזים בבית החולים בעיר הסמוכה פמפלונה עם פציעות קשות, אחרי שהשור הצליח ללכוד אותם בין קרניו. אחרי דקות ארוכות בהן השור חסר השליטה והזועם שילח את קרניו ורגליו לכל עבר, אנשי האבטחה בזירה של טפאלה ירו בו והרגו אותו. את פגר השור, בגלל משקלו הרב, פינה מנוף מיוחד.

אחת הנשים שנמלטה ברגע האחרון מקרני השור אמרה לטלוויזיה הבסקית: "פחד מוות , פשוט פחד מוות, רצתי לתוך הזירה, זעקתי ובכיתי". אישה אחרת אמרה לרשת הטלוויזיה, "אנשים החלו ליפול לתוך הזירה, נפלו אחד על השני, לא הצלחתי למצוא את חברי. מה שקרה ...זה היה נורא, לא אשכח את זה לעולם".

בחלק מספרד כבר ביטלו את לחימת השוורים  

הטרגדיה בזירה לא נערכה במסגרת התחרויות המסודרות של לחימת השוורים, אלא כחלק מאירוע שנקרא "רקורטדורס" בו המשתתפים נכנסים לזירה ומנסים לברוח משוורים פרועים במיוחד. השור זינק לעבר הקהל לקראת סיומו של האירוע, כשאנשי הזירה ניסו לפנות אותו בחזרה למכלאות.

מנהלי הזירה טוענים שזהו מקרה נדיר מאוד. במרבית הזירות בספרד, לשוורים אין סיכוי להגיע לקהל בגלל הגדרות הגבוהות, אך אמש בצפון ספרד - השור מצא את הדרך.

טפאלה היא עיר קרובה מאוד לפמפלונה, שם נערכת מידי שנה "ריצת השוורים" בה המונים מנסים לברוח ברחובות העיר משוורים שדולקים אחריהם. בקטלוניה החוק אוסר עכשיו לחימת שוורים אבל באזורים אחרים בספרד ובמיוחד בחבל נווארה, רואים בספורט חלק בלתי נפרד מהפולקלור המקומי. שם, מרבית התושבים מתנגדים להפסקת האירועים האלימים האלה. אולי עכשיו, אחרי האירוע הזה, הם ישקלו את עמדתם בשנית.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק