עירק: הכוחות האמריקנים עוזבים

אובמה מקיים את הבטחתו: אחרי 7 שנות לחימה הצבא האמריקני נסוג מעירק. הכוחות האחרונים יצאו אמש לכווית כשרק 50,000 חיילים נותרו מאחור, בעיקר למטרות אימון הצבא העירקי. מאז תחילת הלחימה בעירק מצאו את מותם למעלה מ-4,500 חיילים אמריקנים

אובמה מבטיח - ומקיים: אחרי יותר משבע שנים ארוכות ומתישות, חטיבת הקרב האחרונה של צבא ארצות הברית עזבה הלילה את עירק. בכך מיישם נשיא ארצות הברית ברק אובמה את התחייבותו, לפיה עד סוף החודש יישארו בעירק רק 50,000 חיילים, בעיקר למטרות אימון הצבא העירקי.

החטיבה, שנקראת "הסטרייקר הרביעית" סיימה את השירות בחזית ועברה את הגבול לכווית, שם תתמקם מחדש. אובמה הכריז עם היבחרו כי באוגוסט השנה ייצא צבאו משטחה של עירק וכעת החלטה זו מיושמת הלכה למעשה. זכורה בעיקר התבטאותו לאחר הבחירות לנשיאות בה אמר: "תנו לי לומר זאת הכי פשוט שאפשר, עד לתאריך 30 באוגוסט בשנת 2010, פעילותנו בעירק תגיע לסיומה".

עם זאת, הבהיר אובמה כי רוב החיילים שנותרו בעירק לא יעזבו בשנה הקרובה ועשרות אלפי אנשי צוות אמריקנים יישארו בעירק, כדי להכשיר ולאמן את העירקים. "אנחנו משאירים את המדינה לעם העירקי, ואנחנו בתחילתו של קץ המלחמה הזו", אמר אז אובמה בנאומו. מאז תחילת הלחימה של הכוחות האמריקנים נהרגו בעירק קרוב ל-4,500 חיילים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק