דרמה באוויר: כנף המטוס נתלשה

טייס חיל האוויר הארגנטינאי היה בעיצומו של מפגן אווירובטי כשלפתע הרגיש פיצוץ עז. "ראיתי צל עובר לידי והבנתי שזו הכנף", שיחזר דייגו מולינה בן ה-22 את רגעי הדרמה שאירעה כש-3,000 צופים צופים בו באוויר. למרות התאונה הקשה שהסתיימה בהרבה מזל, מצהיר הטייס כי אין בכוונתו לקחת פסק זמן מעולם הטייס

בארגנטינה התרחשה השבוע דרמה לא קטנה במהלך מצג אווירי בעיר סנטה פה, כשכנף מטוס ניתקה ממנו לפתע באוויר ונראה היה כי הוא עומד להתרסק. למרבה המזל, היה המטוס מצויד במצנח גדול, כך שהטייס שפישל בתרגיל הצליח לנחות על הקרקע בשלום, כשהוא סובל בסך הכל מכוויות ברגלו הימנית וניצל מפגיעות קשות הרבה יותר.

כ-3,000 צופים ראו את דינו מולינה בן ה-22 מבצע אקרובטיקה אווירית במטוס ה-S-9. כחלק מהתרגיל, ביצע מולינה היפוכים של 360 מעלות באוויר, ואף חתך במהירות מצד לצד, תוך כדי שהוא מדמה "כמעט התרסקות".

ככל הנראה, בשל אחת הפניות החדות שביצע מולינה, לא עמדה כנף המטוס במכת האוויר וניתקה מהמקום, כשהפיצוץ העז והאש שנראתה באוויר לא מותירים לקהל אפשרות לדמיון. לאחר ההתרסקות שנגמרה בנס, אמר מולינה כי ברגע האסון הוא שמע פיצוץ גדול ורק לאחר מספר שניות הבין מה קרה.

"אני לא יודע מה קרה לי. אני מאמין שמדובר בעייפות החומר", אמר מולינה דקות ספורות לאחר שנחת על הקרקע, כאשר הצוותים הרפואיים בודקים את מצבו. "ראיתי צל עובר לידי והבנתי שזו הכנף", הוא שיחזר את רגעי האימה. "ברגע שהבנתי מה קרה, הקשבתי להוראות שנמסרו לי בקשר ופתחתי את מצנח החירום".

למרות התאונה, מצהיר מולינה כשכטייס מנוסה הוא לא מתכוון לקחת הפסקה מעולם התעופה. לאחר שיתאושש מהכוויה ברגלו, מתכוון הטייס להמשיך לטוס. עם זאת, נראה כי בינתיים הוא ייקח הפסקה ממפגני האוויר, לפחות בזמן הקרוב.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק