העולם כועס על החיילת המצטלמת

עדן אברג'יל לא חשבה שזה יקרה כשהעלתה תמונות מהצבא לזכר הימים שהוגדרו על ידה - "הימים היפים בחיי". הימים האחרונים קצת פחות יפים - אין רשת חדשות בינלאומית שלא מתייחסת לתמונות שלה. התמונות של עדן והאסירים הפלסטינים מושווים עכשיו לחרפת אבו גראייב בעירק, ואחד המסבירים הישראלים אמר: "אידיוטית"

שלשום עוד הייתה עדן אברג'יל חיילת משוחררת ואנונימית שאף אחד מאיתנו לא הכיר. היום היא כוכבת בינלאומית שמקבלת כותרות במהדורות החדשות בכל העולם - בטלוויזיה, בעיתונים ובאתרי האינטרנט.

ברשת CNN אומר המגיש כי הוא רואה בתמונות משבר נוסף בסכסוך הישראלי פלסטיני: "אני חייב להגיד, דבר כזה, בכל מקום אחר, זה פשוט לא טוב לצבא הישראלי ולממשלת נתניהו".

התגובות מהצד הפלסטיני לא מאחרות להגיע. לא רק כתבי נאצה וכתבות מלאות זעם ברשת, גם הגורמים הרשמיים מגיבים. חסן חטיב אומר, כי "התמונות האלה של חיילת ישראלית נהנית מהשפלת אסירים פלסטינים היא דוגמה לחיי היום-יום של הפלסטינים תחת הכיבוש".

בצה"ל התמונות גרמו מבוכה רבה. דובר צה"ל הגיב כבר אתמול, כי "אלו תמונות מבישות, צה"ל אינו מעודד סוג התנהגות שכזו". מומחה צבאי ישראלי שמתגורר בניו יורק אמר כי "בכל ארגון יש אידיוט, והילדה הזו היא אידיוטית וזו האמת".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק