קנדה: זקן דבורים לי עד ברכיים

קנדים גיבורים הגיעו לאונטריו לתחרות ה"זקן עשוי הדבורים הגדול ביותר", בו המתמודד שמצליח לאסוף על פניו וגופו את מספר הדבורים הגדול ביותר הוא המנצח. התחרות הזו היא לא תופעה חדשה, החל אותה כוורן בריטי שהדהים את לונדון לפני כ-300 שנים עם הלבוש העוקצני

סזאדו וחברים (הדיילי מייל)

כמה קנדים בעלי אומץ לב יוצא דופן ויכולת ריכוז ועמידה במקום אחד לאורך זמן השתתפו בתחרות יוצאת דופן באונטריו שבקנדה - תחרות זקן הדבורים.

הקנדים הגיבורים התחרו בניהם מי מהם מצליח למשוך אליו את מספר הדבורים הגדול ביותר ולהישאר ללא תזוזה, התנגדות או צעקה, שעה שאלפי דבורי דבש מתיישבות על גופם ועל פניהם המתמודדים.

טיבור סזאדו היה בין אלו שהשתתפו בתחרות הזו. הוא מתועד בתמונות כשראשו , גופו וראשה של בת זוגו - מחוסה בדבורים. על פי הדיווחים מקנדה, טיבור אפילו התהלך למרחק של כמה מטרים עם הדבורים על פניו, ולמרבה הפלא הוא לא ספג אף עקיצה.

איך עושים זקן דבורים ?

התחרות הזו היא לא המצאה של השנים האחרונות. מגדלי דבורים טוענים שהם נהנים מהפגנת הסיבולת הזו עוד מהמאה ה-18, אז מגדל דבורים בריטי הציג את היכולת להתהלך עם דבורים על גופו אחרי שקשר את מלכת הדבורים על צווארו, והוא הדהים את תושבי לונדון בתלבושת העוקצנית.

מגדלת דבורים מקצועית בשם מלניק מפרס מסבירה את התהליך. "בכל מושבת דבורים יש מלכה אחת, ויתר הדבורים מזהות אותה על פי הריח. ברגע ששמים אותה בתוך כלוב פלסטיק קטן וקושרים את הכלוב סביב הצוואר, אוספים את הדבורים מהמושבה לתוך עיתון ומניחים אותם מתחת למלכה. ברגע שהם מריחים את המלכה, הם נאספים סביבה, וכך נוצר זקן של דבורים".