דווקא בבריטניה: שעון קיץ כל השנה

כאן בישראל הקיצית נעבור עוד ארבעה שבועות לשעון חורף, אבל דווקא בבריטניה הקרירה שוקלים עכשיו שעון קיץ תמידי - זריחות קרוב לצהריים, שקיעה אחרי חצות. זה המחיר של צעד שאמור לחסוך לקופת הממלכה הרבה אנרגיה וכסף

אצלנו עדיין חם ולח, החורף לא נראה באופק אבל כבר בעוד ארבעה שבועות נעבור לשעון חורף. הבריטים לעומתנו, יוותרו בקרוב על שעה מחייהם - לתמיד.

הממלכה המאוחדת מתכוונת לעבור לשעון קיץ באופן קבוע. "אני מתכוונת לדרוש מהממשלה לעשות בדיקה מקיפה של התועלת שבשינוי השעון", אומרת חברת הפרלמנט רבקה האריס.

ראש הממשלה דיוויד קאמרון הודיע שהוא שוקל את הנהגת שעון הקיץ התמידי דווקא במדינה החורפית, צעד שיחסוך למדינה מיליוני פאונדים וגם הרוגים בתאונות. בחורף יוזז השעון שעה אחת קדימה ובקיץ - שעתיים.

המשמעות: בריטניה עוזבת את זמן גריניץ' ומצטרפת לשאר אירופה. התלמידים יילכו בחושך מוחלט לבית הספר והפאבים של לונדון ייסגרו כשעדיין יש אור. לפי ההצעה החדשה, השמש בלונדון תזרח בחורף ב-9:15 בבוקר, בסקוטלנד הזריחה תהיה ב-10:08. בקיץ השמש תשקע בבירה ב-23:10, ובסקוטלנד אחרי חצות.

ומה התושבים מתכוונים לעשות? שעת אימון נוספת, פעילות עם הילדים, ויש גם מי שבונה על השכבת הילדים לישון ושעה נוספת לבילוי עם האישה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק