צפו: ראשו של הדב נתקע בצנצנת

גור דובים חיטט בזבל של קהילה קטנה בפלורידה בחיפוש אחרי מזון. לרוע המזל - ראשו נתקע בצנצנת פלסטיק ובמשך 10 ימים הוא לא הצליח להביא דבר לפיו - לא אוכל ולא מים והיה חשש כבד לחייו. מתנדבים ופעילים למען חיות הבר רדפו אחרי הגור ורק אחרי שכבר כמעט איבדו את התקווה, הגור נלכד, הורדם, חולץ ושוחרר. צפו בתמונות

גורלו של גור הדובים הזה היה עשוי להיות עצוב מאוד אחרי שראשו נתקע בבקבוק פלסטיק למשך עשרה ימים. הגור, בן שישה חודשים שידוע עכשיו בשם "ראש צנצנת", לא היה רחוק ממוות לאחר שלא הצליח לאכול או לשתות במשך יותר משבוע, עד שפעילים למען החי שחררו אותו.

ממש כמו בסיפוריו של פו הדב, גור הדוב השחור דחף את ראשו לצנצנת פלסטיק כשחפר בערימת הזבל של תושבי ווירסדייל שבמרכז פלורידה. תושבי הקהילה הקטנה שמנהלים את חייהם סמוך לשמורת אוקאלה, ראו את הגור הקטן במצבו העגום.

רק אחרי עשרה ימים, מתנדבים ואנשי שמורת הטבע הצליחו לעלות על עקבותיו וללכוד אותו. החילוץ לא היה פשוט - הם נאלצו להרדים את הגור הקטן ואת אמו, כדי שלא תתקוף אותם. הם הסירו את צנצנת הפלסטיק ושחררו את משפחת הדובים - רעבה, בחזרה לטבע.

מייק אורלנדו, ביולוג שעובד עבור שמורת הטבע האמריקנית אמר: "זה הרבה יותר קשה לעשות את הדברים האלה מלתאר אותם, התושבים של הקהילה הזו היו מצוינים, הם התריעו ועזרו לנו לעלות על עקבותיו של הדובון". אורלנדו הדגיש שלמרות שלסיפור הזה יש סוף שמח, המקרה צריך ללמד אותנו על הסכנות שבהשלכת זבל ובקשרים המשתנים שבין קהילת הדובים למרכזי היישוב האנושיים.

רוצים לקבל עוד קטעי וידאו מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק