פייט קלאב: גירסת הבנות בבוליביה

נשים עניות בבוליביה מצאו דרך להתגבר על המצב הכלכלי הקשה. במשך השבוע הן חברות, מוכרות מזכרות או מזון בשווקים, אבל בכל יום ראשון נפגשות ה"צ'ולות" בזירה, שם החברות לא תופסת - והן לא בוחלות באמצעים. כתבת רשת סקיי הבריטית יצאה לראות מכות

בימים אלה אפשר לראות בבוליביה חיזיון לא שגרתי: נשים מתאבקות. הספורט הזה הופך לפופולרי יותר ויותר במדינה הדרום-אמריקנית, כשהמתאבקות הן נשים "עממיות", עניות, שמכונות "צ'ולות". במדינה הקתולית ברובה, הן רוצות להראות לגברים שהן יכולות לשלוט בכל תחום - וגם בזירת ההיאבקות.

"זה מאוד מסוכן, פעם שברתי את הראש ופעם חשבתי שאני משותקת מהמותניים ומטה", אומרת מתאבקת אחת. הנשים קובעות את החוקים בתחרות שמכונה "אלת הזירה". הן עושות הכל לבדן וגם האימונים עשויים להיות כואבים.

הגברים מחממים - הנשים נותנות את ההופעה

בכל יום ראשון נאספים המונים לצפייה בקרבות, כשהכרטיס עולה פחות מדולר. הגברים דואגים לחמם את הקהל לפני הקרב, ואז עולות לזירה הנשים ששומרות על המסורת ונאבקות בלבוש המסורתי - חצאיות וצמות. "למעשה, אנחנו לבושות כך כדי להביע את גאוותנו במדינה שלנו ובשורשים העממיים שלנו", הן מספרות.

ביום, כרמן גרוסו היא רוכלת בדוכן רחוב, אבל בלילות היא אלופת הזירה. "המתאבקת שאני הכי מעריצה בעולם היא - אני, כרמן הוורודה", היא מספרת. אחרי הקרב, כרמן מצטרפת לשאר המתאבקות לכוס בירה. עכשיו הן חברות, עד שייפגשו שוב - ביום ראשון הבא, בזירת ההיאבקות.