ועכשיו: אל-קעידה נגד הטורקים

המתיחות ביחסים בין טורקיה לישראל מעירה היום גם את מנהיגי ארגון הטרור אל-קעידה. סגנו של בן-לאדן, איימן אל-זוואהירי, מפרסם היום קלטת שמע חדשה ובה פניה לעם הטורקי - שישוב לזרועות האיסלאם. "השינוי יבוא כשהעם הטורקי יבקש מהממשלה שלו לנתק את הקשרים עם ישראל ושלא יכיר בה", אומר בכיר הטרור. האזינו לדברים

איימן אל זוואהירי, מספר 2 בארגון אל-קעידה, מפרסם היום קלטת שמע חדשה שמאיימת דווקא על טורקיה, במיוחד בכל הקשור למדיניות החוץ שלה מול שראל. 

לדבריו של זוואהירי, המצור על רצועת עזה אינו מוצדק, והוא מגנה את מדינות העולם הערבי שמצטרפות למצור. בכיר הטרור תוקף את השלטון הטורקי הנוכחי ואומר שאנקרה מוכרחה להפסיק את היחסים עם ישראל, מכל הבחינות - צבאית, מסחרית ומדינית.

"אנחנו צריכים להפסיק את המצב המשפיל הזה", אמר סגנו של בן-לאדן, "אבל השינוי הזה לא יגיע אפילו אם ישלחו כמה משאיות לרצועת עזה. זה לא ישנה אם נעשה הפגנה כאן או שם, זה לא יעזור, השינוי יבוא כשהעם הטורקי יבקש מהממשלה שלו שינתק את הקשרים עם ישראל ושלא יכיר בה".

לא רק הסכסוך במזרח התיכון מעסיק את האיש שעומד בצמרת ארגון הטרור, גם הלחימה בארגון שמתנהלת באפגניסטן נמצאת על סדר היום שלו. "שטורקיה תפסיק לשלוח חיילים טורקים שיפגעו באזרחים באפגניסטן, שטורקיה תפסיק להלחם באיסלאם", מאיים זוואהירי. "העם הטורקי צריך שתהיה לו אחריות לממשל שלו, שיגיד לממשל שהגיע העת להפסיק להכיר במי שכבש את פלסטין, ובצלבנים שרוצחים את המוסלמים באפגניסטאן".

"טורקיה צריכה לשוב ולהגן על העולם המוסלמי"

הפניה של אל זוואהירי היא לאזרחים בטורקיה ולא לשלטונו של ארדואן. "אתם - האזרחים הטורקים, צריכים להבין שהתפקיד המרכזי של הממשל המסוכן שלכם, הוא פועל נגד האיסלאם, שהממשלה שלכם וגם הצבא שלכם פועלים נגד האיסלאם", קורא בכיר הטרור. "הממשלה והצבא שלכם נפלו לידי הצלבנים העולמיים, לידי התוקפנות נגד האיסלאם והמוסלמים. באפגניסטן הממשל משתתף ברצח של המוסלמים, מפחידים אותם והורסים את הבתים והכפרים שלהם".

על פי משנתו של זוואהירי, שלטונו של ארדואן לא עושה מספיק עבור הפלסטינים. "בפלסטין הממשלה שלכם מציגה כאילו שהיא לטובת הפלסטינים, הממשל מפזר מילים ללא גיבוי לטובת פלסטין, הם שולחים סיוע לפלסטינים, אבל רשמית - הממשל הטורקי מכיר בישראל, יש ביניהם קשרי מסחר והצבאות עושים תמרונים יחדיו ומשתפים את המודיעין".

"המלחמה האמריקנית נגד האיסלאם בשם המלחמה על הטרור - הממשלה הטורקית עושה מאמץ וממלאת תפקיד חשוב במלחמה הזו", מסכם זוואהירי. "הממשלה הטורקית עצרה המון אנשי מוג'הדין והסגירה אותם לארה"ב. אחד המפורסמים הוא השיח המוג'אהד, עבדול האדי עיראקי, אלוהים ישחרר אותו".