אובמה מתגבר על כתם הנפט

הנשיא אובמה, רעייתו מישל והבת סאשה יצאו לחופי מפרץ מקסיקו כדי להראות לתושבי ארצות הברית שגם הקיץ, גם אחרי מה שהוגדר כאסון האקולוגי החמור ביותר - החופים עדיין פתוחים לעסקים

סאשה וברק אובמה במי המפרץ (רויטרס)

הנשיא ברק אובמה החליט לנצל את חופשתו בפלורידה, יחד עם רעייתו מישל והבת סאשה, לפגישות עם אנשי עסקים מהאזור שנפגעו מכתם הנפט הענק שהתפשט בחודשים האחרונים במפרץ מקסיקו.

לדבריו של אובמה, הממשל שלו שוקד כבר כעת על תוכנית לשיפור המצב הכלכלי של תושבי החוף. "אנחנו רוצים לשמור את תשומת הלב שלנו לנעשה כאן ולא לשכוח את המצב רק בגלל שבאר הנפט נאטמה", אמר אובמה.

הנשיא והגברת הראשונה נפגשו עם ראשי הערים ומושלי המדינות השונות, שהזמינו את ראשי תעשיית המלונאות כדי לספר לנשיא על הפסדים של מאות אלפי דולרים. "אלפי אנשים ביטלו את הביקור שלהם באזור ואם נשווה את המספרים לשנים שעברו - ההמונים פשוט לא מגיעים", אמרו נציגי תושבי האזור.

הנשיא אובמה מציג דוגמה אישית

למרות שהנפט זיהם רק 16 חופים מתוך 180 החופים באזור, גם אלו הנקיים נותרו ריקים מתיירים יחסית לעונה. פלורידה נהנית בחודשי הקיץ, בתקופה שבין יוני לאוגוסט,  ממספרים גדולים של מבקרים, אלא שקיץ 2010 - ייזכר כקיץ חלש מאוד.

חברת הנפט הבריטית שאחראית לאסון, בריטיש פטרוליום, התחייבה להזרים לכלכלת האזור 500 מיליון דולר כפיצוי על הנזקים. אבל תושבי החוף הדרומי רוצים לראות יותר פעולות מצידו של הבית הלבן. בינתיים הנשיא ממלא אחרי הציפיות, הוא לא רק הגיע רק לדבר עם נציגי הציבור - הוא וסאשה אפילו נכנסו למים לעיני הצלמים.