פיקאסו החדש: בן 8 מכר ציורים במיליון שקלים

קיירון ווליאמסון הוא הצייר הנחשב ביותר בבריטניה, ויש שמכנים אותו "פיקאסו החדש". למרות שהוא בן 8 בלבד, קיירון מכר לאחרונה ציורים בשווי של קרוב למיליון שקלים. הפלא הצעיר, ששולט באופן מדהים באמנות המכחול, כבר מושך תשומת לב רבה מאלפי סוחרי אמנות שמתחרים ביניהם על הזכות לשים יד על ציוריו

שולט באמנות המכחול. וויליאמסון (AP)

הוא האמן החם ביותר בבריטניה בתקופה האחרונה, עשרות אנשים מחכים בתור כדי לצפות בציוריו, וכמה מהם נמכרו בתערוכה האחרונה שלו בסכום כולל של 150,000 פאונד (קרוב למיליון שקל). לחלק מכם זה אולי יישמע שגרתי, אולם קיירון וויליאמסון הבריטי הוא בסך הכל בן 8 - וכבר מצייר כמו הציירים הטובים בהיסטוריה.

אין אדם אחד בעולם האמנות שלא מדבר כיום על ציוריו של "פיקאסו החדש", שהתגלה מהר מאוד ופשוט נזרק לאור הזרקורים. מי שצופה בציוריו ולא יודע כי ילד בן שמונה בלבד עומד מאחוריהם, משוכנע כי זה עתה הוצגה בפניו יצירה נדירה של פיקאסו, מונה או רמברנדט.

"פרות הן הדבר שהכי פשוט לצייר", מסביר וויליאמסון הצעיר במומחיות של אמן מהשורה הראשונה. "אין הרבה פרטים שצריך לדייק בהם", הוא מוסיף. "סוסים, לעומת זאת, הרבה יותר קשה לצייר כי צריך לדייק ברגליים שלהם".

"זה מרגיש לי די נורמלי"

אשף המכחול הצעיר הימם לאחרונה את התקשורת המקומית כשהביא רוכשי אמנות מכל רחבי העולם לתערוכה שהציג ומכר ציורים רבים במאות אלפי פאונד. בנוסף, כ-3,000 סוחרי אמנות ממתינים בימים אלו בתור לזכות לשים את היד (בתשלום) על אחד מציוריו האימפרסיוניסטים, שמציגים שדות מושלגים וברקע שמיים כחולים.

בינתיים, ווליאמסון מנהל אתר אינטרנט פרטי בו יכולים הגולשים להיכנס ולהתרשם מיצירותיו שבתצוגה, ואפילו מחלק כרטיסי ביקור למבקרי אמנות חשובים וחותם על גלויות למעריצים. "זה מרגיש לי די נורמלי", הוא מספר על תחושותיו.

בזמנו הפנוי, כשהוא לא אוחז במכחול ומצייר להנאתו, וויליאמסון אוהב לשחק כדורגל עם החברים, ואף משחק בנבחרת בית הספר כמגן. "אנחנו רק מקווים שהוא יצליח להיות מאושר", אומרים הוריו שלמרות הכל - עדיין לא הצליחו להתרגל להצלחה המסחררת של פיקאסו הצעיר.