גולש ישראלי בן 18 נהרג בתאונת גלישה בסרי לנקה

שני ישראלים נהרגו בסוף השבוע בתאונות מעבר לים: נער בן 18 שגלש במפרץ ארוגם נהרג במהלך גלישת גלים. גולשים אחרים איתרו אותו ליד הגלשן ללא רוח חיים ופינו אותו תוך מאמצי החייאה. מאוחר יותר נקבע מותו. בתאונת שייט בנהר במחוז בוואריה שבגרמניה נהרג גילי זמיר ישראלי בן 25 מראשון לציון

שתי תאונות במהלך ספורט ימי הסתיימו במותם של ישראלים בסוף השבוע: נער בן 18 מאזור השרון טבע היום במהלך גלישת גלים בסרי לנקה, יממה לאחר שנקבע מותו של ישראלי בן 25 מראשון לציון שנפצע בתחילת השבוע בתאונת קאנו.

גולשים שהיו עם הנער במפרץ ארוגם שבסרי לנקה, הבחינו בצעיר מוטל ליד הגלשן ללא רוח חיים ודיווחו על כך לכוחות הצלה. הוא פונה למרפאה מקומית תוך מאמצי החייאה, אך לצוות לא נותר אלא לקבוע את מותו. ממשרד החוץ נמסר כי החל תהליך מול הרשויות המקומיות בסרי לנקה על מנת להעביר את הגופה לישראל.

במחוז בוואריה: בן 25 נהרג בתאונת שיט

יממה לפני כן נקבע מותו של גילי זמיר, ישראלי בן 25 מראשון לציון, שנהרג בעקבות תאונת שיט בנהר בגרמניה סמוך לעיר אמברג. התאונה אירעה ביום שני האחרון, אולם אחרי ארבעה ימים שבהם נלחם על חייו, נקבע אמש מותו. משרד החוץ מסר את ההודעה על מותו למשפחתו ומטפל בהעברת הגופה לקבורה בארץ.

ממשרד החוץ נמסר כי הצעיר השתתף בשיט קבוצתי של סירות קאנו שמהלכו התהפכה הסירה. הוא חולץ מהמים ופונה לטיפול בבית החולים, אך מצבו היה קשה מאוד. נערה נוספת בת 16 שהייתה עמו על הסירה הצליחה להיחלץ בכוחות עצמה וניצלה. חברי הקבוצה סיפרו שזמיר לא הצליח לעצור את הקאנו לפני מפל שאליו הגיעו, התהפך עם הקאנו ונסחף למערבולת.

הדריך טיול של בני נוער

ניר זמיר, אחיו של ההרוג סיפר בראיון בגלי צה"ל: "הוא התהפך עם סירתו ולקח חצי שעה עד שפינו אותו לבית החולים". זמיר יצא לטיול בגרמניה בתור מדריך של בני נוער. "גילי נהג להדריך ולחנך בני נוער בגילאים 10-16 מכל העולם וגם נהג לארח משלחות בבית", סיפר ניר.

הקאנו לא היה תחביב מיוחד של גילי, אלא חלק מהפעילויות בטיול. "אי אפשר לתאר את האופי שלו בכמה מילים", אמר ניר שעדיין לא מעכל את האסון שנפל על המשפחה: "קשה לי לדבר עליו בלשון עבר. הוא היה בן אדם מדהים. אח למופת. הוא הראשון שהיה קופץ לעזור ולשמוע, הוא תמיד מוקף בהמון חברים, הוא מלאך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק