צעיר ישראלי נהרג בתאונת שיט בגרמניה

מותו של גילי זמיר מראשון לציון שנפצע בתחילת השבוע לאחר שהתהפך עם סירת קאנו, נקבע אמש לאחר שנלחם על חייו בארבעת הימים האחרונים. את מותו מצא כשהדריך טיול של בני נוער בגרמניה. אחיו: הוא היה מלאך

גילי זמיר, ישראלי בן 25 מראשון לציון, נהרג בעקבות תאונת שיט בנהר בגרמניה סמוך לעיר אמברג. התאונה אירעה ביום שני האחרון, אולם אחרי ארבעה ימים שבהם נלחם על חייו, נקבע אמש מותו. משרד החוץ מסר את ההודעה על מותו למשפחתו ומטפל בהעברת הגופה לקבורה בארץ.

ממשרד החוץ נמסר כי הצעיר השתתף בשיט קאנו שמהלכו התהפכה הסירה. הוא חולץ מהמים ופונה לטיפול בבית החולים, אך מצבו היה קשה מאוד.

הדריך טיול של בני נוער

ניר זמיר, אחיו של ההרוג סיפר בראיון בגלי צה"ל: "הוא התהפך עם סירתו ולקח חצי שעה עד שפינו אותו לבית החולים". זמיר יצא לטיול בגרמניה בתור מדריך של בני נוער. "גילי נהג להדריך ולחנך בני נוער בגילאים 10-16 מכל העולם וגם נהג לארח משלחות בבית", סיםר ניר.

הקאנו לא היה תחביב מיוחד של גילי, אלא חלק מהפעילויות בטיול. "אי אפשר לתאר את האופי שלו בכמה מילים", אמר ניר שעדיין לא מעכל את האסון שנפל על המשפחה: "קשה לי לדבר עליו בלשון עבר. הוא היה בן אדם מדהים. אח למופת. הוא הראשון שהיה קופץ לעזור ולשמוע, הוא תמיד מוקף בהמון חברים, הוא מלאך".

נלכד במערבולות מים

השגרירות בברלין מטפלת בהעברת גופתו לישראל והיא צפויה להגיע בתחילת השבוע הבא. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי הוא נלכד ככל הנראה במערבולות המים וטבע.

מדובר בתאונה השנייה בתוך שבועיים שבה נהרג ישראלי בספורט אתגרי בחו"ל. לפני שבועיים בדיוק נהרג בפרו דורון לוגסי (39) שהשתתף בתחרות מצנחי רחיפה. שעות לפני מותו, הוא תועד בראיון לטלוויזיה המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק