מהו קנס המהירות הגבוה בעולם?

נהג שוודי שעבר את המהירות המותרת בשוויץ צפוי לשלם על כך ביוקר, לאחר שנקנס בסכום של כ-650,000 פאונדס (כ-3.85 מיליון שקלים). ככל הנראה, מדובר בקנס המהירות הגבוה ביותר בעולם שניתן אי פעם. לחלופין, יוכל הנהג הסורר להמיר את הקנס ב-300 ימי מעצר, לפי חישוב של כ-2,100 פאונדס ליום. מה יותר כדאי לו?

מד המהירות התקלקל? אילוסטרציה (חדשות 2)

אם התעצבנתם בפעם האחרונה שקיבלתם קנס על מהירות בשווי של כמה מאות שקלים, תארו לעצמכם מה היה קורה אילו שוטר תנועה היה קונס אתכם בלא פחות מאשר 650,000 פאונדס (כ-3.85 מיליון שקלים). זה בדיוק מה שקרה לנהג שוודי שנסע ב-300 קמ"ש בשוויץ וכעת צפוי בפני הקנס הגבוה ביותר אי פעם בעולם, כך מפרסם אתר "הגרדיאן" הבריטי.

לדברי המשטרה המקומית, הנהג בן ה-37 נתפס נוהג במהירות שהיא למעלה מפי שניים מזו המותרת וכי רישיונו נשלל במקום. בגלל המהירות הגבוהה בה נסע, כך לפי המשטרה, נפרס זמן העצירה של הנהג לאחר שהורו לו השוטרים לעצור על כחצי קילומטר.

בשוויץ, קנסות הנהיגה מחושבים באמצעות נוסחה שלוקחת בחשבון את הכנסתו החודשית של הנהג ואת חומרת עבירת המהירות. על פי הנוסחה, יצטרך הנהג לשלם את הסכום במלואו או להיכנס למאסר של 300 ימים.

כמו כן, יהיה באפשרותו לרצות רק חלק מהתקופה ולשלם באופן חלקי את הקנס, לפי חישוב של 2,166 פאונדס (כ-17 אלף שקלים) ליום, כך שללא ספק הוא נמצא כעת בצרות צרורות.

לאחר שנעצר, היה לנהג תירוץ מאוד "מקורי" לעבירת המהירות שזה עתה ביצע. "המכונית הזאת חדשה ואני חושב שמד המהירות מקולקל", הוא אמר לשוטרים, שלא התרשמו יותר מדי מהתירוץ הלא משכנע.