רוצח סדרתי? "הוא אדם רגוע ונעים"

בני משפחתו של אליאס אבו אל-עזאם מסרבים להאמין שהוא האיש שדקר 20 בני אדם בארה"ב וגרם למותם של חמישה. "הוא אדם נעים ורגוע", סיפרו מכריו ההמומים. למרות טענות המשפחה כי מעולם לא הסתבך עם החוק בישראל מתברר: הוגשה נגדו תלונה בגין דקירה במברג

ברמלה, עיר הולדתו של אליאס אבו אל-עזאם, מתקשים הערב להאמין כי הוא אכן "הרוצח הסדרתי" שהטיל אימה על תושבי ארה"ב.

חבריו ובני משפחתו ששמעו על המעצר מכלי התקשורת סיפרו שהוא עזב את הארץ כדי ללמוד ומעולם לא התבטא נגד זרים.

"הוא אדם נעים ורגוע", ציינו מכריו של אל-עזאם וסירבו להאמין כי רצח חמישה בני אדם ותקף 15 נוספים על רקע גזעני. "מדובר בתלמיד טוב, קשה להאמין שהוא מצוי במצב הזה".

דודו, הנושא את אותו השם, ציין כי אל-עזאם התחתן עם אמריקנית כדי לזכות בגרין קארד ואף לפני חודש חזר ארצה לבקר את משפחתו.

בני המשפחה טענו אומנם כי אל-עזאם לא הסתבך אף פעם עם החוק בישראל, אך מסתבר שלא כך. למשטרת שפלה הוגשה לפני כחצי שנה תלונה נגד החשוד בגין דקירת מכר באמצעות מברג במהלך קטטה. 

אל-עזאם נעצר היום בשדה התעופה באטלנטה כשעמד לעלות על טיסה בדרך לישראל. במסיבת עיתונאים שקיימה הערב משטרת מישיגן נמסר כי לכידתו התאפשרה לאחר שהותיר טביעות אצבע באחת מזירות הפשע.

על פי החשד הוא תקף בסכין ובמכות פטיש לפחות 20 בני אדם, כולם, פרט לשלושה, שחורים.  המשטרה מניחה שהקשר בין מקרי התקיפה והרצח טמון באופן שבו התבצע. מעדויות המותקפים עולה שהחשוד נהג לבקש את עזרתם, וברגע שהפנו אליו את גבו דקר אותם בחפץ חד.

שניים מהקורבנות סיפרו לרשתות הטלוויזיה בארה"ב, כי אבו-אל עזאם השתמש בסכין באורך של לפחות 20 ס"מ בעת התקיפות האכזריות שלו, כאשר אחד מהם ביקש "לתלות אותו". אדם אחר אותו תקף אבו-אל עזאם סיפר כי לאחר שנדקר הוא איבד כמות דם עצומה - כשני ליטרים, ובכל זאת הצליח לשרוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק