הרופאים נדהמו: אפונה צמחה בתוך הריאה

גידול מסוג אחר: הרופאים ממסצ'וסטס חשבו שלרון סווידן, בן 75, יש גידול בריאות, לאחר שבצילום רנטגן התגלה כתם אפרפר. אך בדיקות העלו: הכתם הוא לא אחר מאשר צמח אפונה מפותח, באורך סנטימטר אחד. "אני רק שמח שזה לא סרטן", אמר סווידן

רון סווידן (חדשות 2)

מורה שפרש ונאבק בבעיות נשימה בחודשים האחרונים נדהם לגלות את הסיבה לתחלואיו: הרופאים בישרו לו, לאחר בדיקות, שצמח אפונה צומח בריאתו.

רון סווידן, ממדינת מסצ'וסטס בארה"ב, כבר התמודד עם מחלת הנפחת (אמיפזמה) כשבריאותו החלה להידרדר. "לא הרגשתי טוב והשתעלתי הרבה", סיפר בן ה-75 לעיתון "הדיילי מייל" הבריטי.

אשתו ננסי נבהלה מהידרדרות הפתאומית במצבו, והיא הזמינה אמבולנס שיפנה אותו לבית החולים הקרוב. הרופאים ביצעו צילום רנטגן ומצאו שריאתו השמאלית אינה מתפקדת. הם חששו שהפנסיונר סובל מגידול, לאחר שבצילום התגלה כתם בריאה - אך בדיקות נוספות לא העלו חשש לסרטן.

צמח אפונה בגודל סנטימטר

הצוות הרפואי היה המום כשמדוגמיות שנלקחו מגופו של סווידן, התגלה שצמח האפונה גודל בתוך ריאתו. "אמרו לי שיש לי זרע אפונה בריאה, שנבט והתפתח. זה בערך בגודל של סנטימטר אחד. וזה די גדול".

הרופאים העלו השערה שסווידן אכל אפונה ש"הלכה לכיוון הלא נכון" במהלך ארוחה, וסיימה בריאה במקום בקיבה, ואז נבטה והתפתחה. ד"ר ג'ף ספילן שטיפל בסווידן, אמר כי "זה היה קטן מספיק כדי לרדת אבל גדול מספיק כדי לא לצאת".

סווידן עצמו הוסיף, "האם זה היה ממשיך לצמוח והייתי עובד בשביל הענק הירוק העליז ("ג'ק והאפונים")? אני לא יודע. אבל, מה שמשמח אותי בסופו של דבר זה שזה לא סרטן".

"באחת הארוחות הראשונות שאכלתי בבית החולים לאחר הניתוח היו אפונה וירקות. צחקתי לעצמי - ואכלתי", אמר סווידן, שלא איבד את חוש ההומור שלו.

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק