השיטפונות בהודו: הישראלים מצילים את המצב

השיטפונות בצפון הודו נמשכים אבל יש מטיילים שלא מאבדים את העשתונות: מספר מטיילים מישראל ומהעולם שנתקעו בחבל לאדאק הקימו בית חולים שדה כדי לסייע למקומיים שנפגעו בשיטפונות. "אני חושב שכל אחד היה נוהג כמונו, זה החינוך שקיבלנו", סיפר המטייל מתן גולן. גאווה ישראלית

נדמה שהמטיילים הישראלים לא נרתעים מהדרמה שמתחוללת בחבל לאדאק שבצפון הודו: מספר ההרוגים בעקבות השיטפונות הכבדים כבר עלה ל-185 ואלפי תיירים עדיין לכודים - בהם גם מאות ישראלים שהחליטו לנצל את כישוריהם כדי לשפר את המצב. במקום לחכות לפינוי הם מנסים לעזור לקורבנות ההודים בהגשת סיוע רפואי בסיסי.

אין זו פעם ראשונה שישראלים מגישים סיוע רפואי במוקדי אסון מחוץ לישראל, אך בדרך כלל מדור במשלחות רשמיות של הצבא. הפעם מדובר בהתארגנות ספונטנית של מספר מטיילים ישראלים שחברו לתיירים אחרים והקימו בית חולים שדה. הישראלים סיפרו, שכך הם חונכו בבי וכי לעזור לזולת במצוקה הוא דבר מובן מאליו כפי שמספר המטייל מתן גולן בן ה-28 מירושלים.

"אני חושב שכל אחד היה נוהג כמונו, זה החינוך שקיבלנו", סיפר מתן לצוותי הטלוויזיה שנפעמו מהיוזמה. "אני לא חושב שמישהו אחר שהיה מגיע לכאן ורואה את האסון שאירע כאן אומר לעצמו: 'אני לא קשור לזה' וחוזר הביתה".

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק