הודו: המטיילים הישראלים שנתקעו הוטסו לבירה ההודית

משרד החוץ הישראלי מצא פיתרון למטיילים הישראליים שנתקעו בגלל השיטפונות באתר הקמפינג בצפון הודו, והטיס אותם ישירות לדלהי. בנוסף שוריינו עוד מקומות לטיסה של מחר. במקביל הוציא משרד החוץ אזהרת מסע הקוראת לתיירים לא להגיע אל האיזור

מצאו פתרון: המטיילים הישראלים שנתקעו בגל השיטפונות באתר הקמפינג שבין העיר לה לעיר מנאלי בהודו, הוטסו לניו-דלהי. משרד החוץ גם דאג לשריין עוד 150 מקומות בטיסה הבאה מחר לבירה ההודית.

השיטפונות שפקדו את הודו ואת שכנתה פקיסטן, גרמו לנזק רב ולמותם של 85 תושבים מקומיים. קווי הטלפון הרבים שקרסו באיזור בשל הגשמים העזים, גרמו לבעיות ביצירת קשר עם המטיילים הישראלים. עם זאת, בשיחה עם משרד החוץ התברר, כי למרות השיטפונות, אין חשש לחייהם.

דוד גולדפארב, דובר השגרירות הישראלית בהודו, סיפר כי צוות השגרירות הגיב מיד ופעל במשך זמן רב על מנת להכין רשימה סופית של ישראלים שעדיין לא יצרו קשר עמם או עם בני משפחתם בישראל. "לפי שעה אנחנו יודעים שאין ישראלים שנפגעו, ורובם מוגנים ונמצאים במקומות שהשיטפונות לא יוכלו לפגוע בהם", אמר כשנודע על השיטפונות.

ממשרד החוץ נמסר כי מחר יוטסו עוד 120 ישראלים שביקשו להגיע לדלהי. משרד החוץ ביקש עוד להדגיש כי הטיסה שסודרה במיוחד עבור המטיילים, לא הייתה על חשבון המשרד אלא על חשבונם הפרטי של המטיילים. במקביל הוציא המשרד אזהרת מסע לצפון הודו, הקוראת לתיירים הישראליים לא לפקוד את האיזור בשל תנאי מזג האוויר הקשים שהיו במקום.

 רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק