"חופשת הבנות" של מישל אובמה עלתה 375 אלף דולר

מישל וסאשה אובמה החליטו לנסוע לחופשה מפנקת בספרד - אולי אפילו מפנקת מדי. סערה גדולה מתחוללת בארצות הברית לאחר פרסום המחיר המופקע שיוצא מקופת המדינה כדי לממן את חופשתן של הגברת הראשונה ובתה. דובר הבית הלבן דוחה את הטענות: "הסכומים מוגזמים"

מבלות על חשבון מי? מישל וסאשה בים (רויטרס)

ארצות הברית סוערת בעקבות חופשתה של הגברת הראשונה: מישל אובמה, שלקחה את בתה הצעירה סאשה לנופש מפנק בספרד, מותקפת על ידי כלי התקשורת. הסיבה: עלות הטיול הגיעה ל-375 אלף דולר - מחשבון משלם המיסים האמריקני.

מבדיקה שערך בלוגר אמריקני עולה כי "חופשת הבנות" באתר נופש יוקרתי בספרד עולה הרבה מאוד לאזרחי ארה"ב. השתיים שהחליטו להתפנק במיוחד, לנות בוילה יוקרתית בעלות של 2,000 דולר ללילה, וכל זאת על רקע פרסום הנתונים לפיהם רק בחודש האחרון איבדו 131 אלף אמריקנים את מקום עבודתם.

הבית הלבן דוחה את הטענות: "הסכומים מוגזמים"

בבית הלבן מנסים לגונן על הגברת מספר אחת ובתה: "היא נמצאת בחופשה פרטית עם בתה", אמר הלילה דובר הבית הלבן רוברט גייטס, בתגובה לטענות כלפי מישל אובמה. מקורות בסביבתם של הזוג הנשיאותי טוענים כי הדיווחים על סכומי הכסף מוגזמים.

מישל וסאשה החליטו לערוך טיול בנות לתפארת. הן הזמינו איתן שתי חברות ואת ארבעת בנותיהן, ואליהן הצטרפו מספר חברי צוות הבית הלבן. על פי הדיווחים, מישל וחברותיה משלמות ביחד על חדרי המלון, האוכל והטיולים אך ממשלת ארצות הברית היא זו שמממנת את עלויות הביטחון והטיסה.

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק