רשמית: קייגן הושבעה לביהמ"ש העליון בארה"ב

השופטת אלנה קייגן, בת 50, הושבעה הערב בטקס רשמי בבית המשפט העליון בוושינגטון. היא תהיה השופטת העליונה ה-112 והאישה ה-4 בהיסטוריה של בית המשפט העליון האמריקני, והיא משלימה כעת 3 שופטים עליונים יהודים מתוך 9 בסך הכל. נשיא בית המשפט העליון אמר בטקס: "אנחנו מצפים לשרת יחד איתך". הישג נוסף לנשיא אובמה

אלנה קייגן הושבעה הערב כשופטת ה-122 והאישה ה-4 בהיסטוריה של בית המשפט העליון בארצות הברית. בכך עלה מניין השופטים היהודים בביהמ"ש העליון ל-3 מתוך 9 שופטים בסך הכל.

נשיא בית המשפט העליון האמריקני, ג'ון רוברטס, ניהל את טקס ההשבעה של קייגן בבית המשפט. השופטת החדשה נשבעה אמונים לחוק האמריקני כשידה על ספר התנ"ך, ולאחר מכן חייכה לבני משפחתה הקרובים שצפו בטקס. "אנחנו מצפים לשרת יחד איתך", אמר השופט רוברטס לקייגן.

השופטת קייגן, רווקה יהודיה בת 50, לשעבר דיקן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת הרווארד והתובעת הכללית בארה"ב, הייתה בחירתו של הנשיא אובמה לרשת את מקומו של השופט הפורש ג'ון פול סטיבנס. אנשי המפלגה הרפובליקנית הביעו ביקורת רבה על מינויה, בהיותה בעלת דעות ליברליות, אולם הסנאט הכריע ואישר השבוע את מינויה.

קייגן תמצא עצמה בבית המשפט לצד שני חברים יהודים אחרים: סטיבן ברייר ורות ביידר-גינזברג. גם שניהם מוגדרים ליברליים. בנוסף תתגאה קייגן בתואר 'החברה הצעירה ביותר בבית המשפט העליון האמריקני'.

קייגן תחל את שירותה הרשמי רק ב-1 באוקטובר בטקס נוסף, אולם כבר השבוע תתחיל בביצוע משימותיה כשופטת עליונה, בהן בחינת תיקים וערעורים שהוגשו לבית המשפט העליון.