צ'רצ'יל ניסה להסתיר מפגש עם עב"מים?

מסמכים שמעוררים היום סערה גדולה בבריטניה חושפים כי ראש הממשלה המיתולוגי וינסטון צ'רצ'יל, מי שהוביל את בריטניה לניצחון על גרמניה הנאצית, הסתיר מפגש של טייס בריטי עם עב"מ ש"ליווה" את מטוסו במהלך מלחמת העולם ה-2. צ'רצ'יל, שחשש ליצור פאניקה בקרב הציבור, אסר לפרסם את עדויות הטייסים כדי לא ליצור פאניקה

תיקים באפלה - מלפני 70 שנה: האם ווינסטון צ'רצ'יל, ראש ממשלת בריטניה המיתולוגי, ניסה להסתיר מפגש עם עב''מים?

מסמכים מסווגים שנחשפו היום מעוררים גל של ביקורת בממלכה המאוחדת. על פי הדוחות המסווגים מארכיון הצבא הבריטי, צ'רצ'יל הסתיר מידע שהגיע אליו על מפגשים של טייסים בריטים עם עצמים בלתי מזוהים במהלך מלחמת העולם השנייה.

פרטים ראשונים מהטיוח של צ'רצ'יל נחשפו ב-1999 על ידי מדען בריטי, שסבו היה אחד משומרי ראשו של ראש הממשלה הבריטי המיתולוגי. לטענת הנכד, סבו היה נוכח באותו חדר שבו דנו צ'רצ'יל והגנרל האמריקני אייזנהאואר בפרשת המפגש עם העב"מ.

טייס שב ממשימה - ונתקל בעב"מ

לטענת שומר הראש, סבו של אותו מדען שפנה למשרד ההגנה הבריטי, צ'רצ'יל אמר באותו דיון כי "האירוע הזה צריך להיות מסווג מיד משום שהוא יגרום לפאניקה המונית בציבור, וגם לערעור האמונה בכנסיה".

המפגש עם העב"מ אירע לכאורה כשטייס של חיל האוויר המלכותי הבריטי שב ממשימה בצרפת הכבושה לקראת סוף המלחמה. המטוס היה קרוב מאד לחוף בריטניה כשהטייס הבחין לפתע ב"עצם מתכתי מוזר", שנצמד אליו, טס איתו באותה מהירות במשך זמן מה - ואז ניתק לפתע מהמטוס, פנה לכיוון אחר - ונעלם.

בשל חשש מתגובת הציבור ועל מנת למנוע פאניקה, הורה המנהיג הנערץ להגדיר את העדויות מיד בסיווג "סודי ביותר" ואסר על פרסומם במשך 70 שנה.  

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק