בריטניה: עומדת 3 שנים על רגל אחת

ג'ואן מבריטניה סובלת ממחלת עצבים נדירה הגורמת לעוויתות בלתי רצוניות בשרירים שלה. ב-3 השנים האחרונות המחלה מאלצת אותה להחזיק רגל אחת כפופה ומאז היא עומדת על רגל אחת. "המחלה שינתה את חיי, אבל אני עדיין מנסה לחיות אותם במלואם", מספרת ג'ואן המכונה "פלמינגו ליידי"

"פלמינגו ליידי" (חדשות 2)

כמה זמן אתם יכולים לעמוד על רגל אחת? ג'ואן דיי מבריטניה הסובלת ממחלת עצבים נדירה, עומדת על רגל אחת לא פחות משלוש שנים.

חייה של ג'ואן בת ה-36 היו רגילים עד שב-1989 נפלה בעת שהחליקה על גלגיליות וסדקה את מרפקה. הנפילה הגורלית עוררה אצלה את מחלת הדיסטוניה - מחלה נדירה שגורמת לכיווצים בלתי רצוניים של השרירים.

מיום הנפילה סובלת ג'ואן ממגוון של עוויתות: הצד השמאלי של פיה מכווץ כך שהיא מתקשה לאכול והכתף השמאלית שלה מורמת כלפי מעלה. לפני שלוש שנים החל אצלה עווית הפלמינגו - המחלה מאלצת אותה להחזיק רגל אחת כפופה.

מכריה של ג'ואן בטלפורד בבריטניה מכנים אותה מאז "פלמינגו ליידי". אנשים רבים חושבים שהיא מתחזה ואף מנסים לצחוק איתה על מצבה, אך את ג'ואן זה לא משעשע.

למרות המצב המתסכל, היא ויתרה על ניתוח ברגל המכופפת מפני שהוא יכול לגרום לעוויתות להתפשט לשאר חלקי גופה. "יש תרופות אבל הן עלולות יותר להזיק מלהועיל", סיפרה ג'ואן, "בינתיים אני נאלצת לסבול כאבים עזים ולחיות על מורפיום".

למרות מצבה, ג'ואן משתדלת לחיות חיים רגילים והיא אפילו נוהגת. "המחלה ללא ספק שינתה את חיי, אבל אני עדיין מנסה לחיות אותם במלואם", סיפרה "פלמינגו ליידי" שלאחרונה השלימה את לימודי הפיזיותרפיה שלה.

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק