מי משיב למכתבי האהבה של יוליה?

העיר ורונה שבאיטליה מושכת אליה תיירים רבים, שבאים לראות את המקום בו דמויותיו של שייקספיר - רומיאו ויוליה - חיו, אהבו ומתו. הבית של יוליה הפך למוקד עלייה לרגל והמונים כותבים מכתבים ומקווים לאהבה. מה שהם לא יודעים, הוא ש-15 רומנטיקנים חסרי תקנה קוראים את המכתבים - ואפילו משיבים

מי עונה למכתביה של יוליה? תיירים רבים מגיעים לבית בו על פי האמונה התגוררו גיבורי האגדה הרומנטית של שייקספיר, רומיאו ויוליה, בעיר ורונה באיטליה. רובם עושים זאת כדי להשאיר מכתבים עם בקשות לאהבה וזוגיות, ומקבלים כבר שנים מכתבי תשובה מפתיעים. אלא שעכשיו נפתרה התעלומה ונחשפת זהותם של הרומנטיקנים חסרי התקנה שמשיבים למכתבים.

הפרשה כולה מתרחשת בוורונה שבאיטליה, העיר בה בחר המחזאי המפורסם וויליאם שייקספיר לספר את סיפור האהבה הגדול של כל הזמנים - סיפורם של רומאו ויוליה. האזור כולו, ובמיוחד הבית שבו מוצב פסל בדמותם של האוהבים, הפכו במשך השנים למוקד עלייה לרגל. התיירים נוהגים להשאיר מכתבי אהבה בכותל הבית וללטף את השד הימני של יוליה כסגולה למזל טוב.

רוב המכתבים עצובים

"רוב המכתבים מבקשים עזרה באהבה מיוליה, חלקם מכריזים על אהבתם", מספר פירו דנילו, שעובד במקום. "אני כל כך רוצה למצוא מערכת יחסים רצינית עם מישהו שאוהב אותי, אז אני מבקשת מיוליה קצת מזל טוב", מסבירה תיירת אמריקנית שמבקרת במקום.

החלק המפתיע בסיפור - יש מי שעונה למכתבים, והוא עושה זאת באדיקות כבר שנים. 15 מתנדבים עונים מדי יום לשאלות המורכבות שמופיעות במכתבים. "אהבה היא מה שגורם לנו לחיות", מסביר אוליביירו פורקו, אחד מכותבי התשובות ורומנטיקן חסר תקנה.

"לצערי רוב המכתבים עצובים ומדברים על בדידות ורצון באהבה", אומרת חברתו מארינלה פדריגוני. "לעיתים נדירות אנו מוצאים מכתב שמח בו מודיע מישהו שהוא מתחתן", היא מוסיפה.