מל"טים ישראלים - בשימוש צבא גרמניה

צוותים גרמנים וישראלים מתאמנים יחדיו, משתפים פעולה, באוויר: מל"ט בפיתוח ישראלי נרכש ע"י הצבא הגרמני, ומאז האימונים נערכים יחדיו, וכאן בישראל. המטרה: להכשיר את חיל האוויר הגרמני למלחמה באפגניסטן ולפתח את יכולותיו

לראשונה משתמשת גרמניה בטכנולוגיה צבאית ישראלית בזמן מלחמה: "הרון 1" הוא מל"ט שפועל בכל התנאים, בכל מזג אוויר, ואשר פותח עבור חיל האוויר הישראלי - אולם מהיום הוא כבר פועל בכל העולם, על ידי בנות בריתה של ישראל.

בשנה החולפת רכשה גרמניה שלושה מל"טים עבור הפעילות באפגניסטן, בין השאר על מנת לספק הגנה מפני התקפות טרור. "זוהי תמיכה גדולה מאחר שאנו מקבלים אינפורמציה עדכנית בכל הנוגע למעקב, לצפייה ולתחקיר אזורי הפעולה שלנו", אומר מייג'ור סי, איש בחיל האוויר הגרמני. "כך אנו יכולים לתמוך בכוחות ובשיירות שנעות באותו אזור".

10 שבועות של שיתוף פעולה

טייסים של הצבא הפדרלי הגרמני מתאמנים בשדה התעופה עין שמר בישראל בהפעלת המל"טים. ההמראה, ההטסה והנחיתה של "הרון 1" נשלטות כולן על ידי צוות על הקרקע. המל"טים מספקים תמונה ברורה של המצב - והחיילים הגרמנים מבצעים תכנון ומעקב משופרים של התמרונים.

הכשרת צוותי הקרקע נמשכת בין שמונה לעשרה שבועות, במהלכם צוותים גרמנים וישראלים עובדים יחדיו, משתפים פעולה. "מראשית הפרויקט כל אחד מאיתנו למד שמדובר היום בגרמניה אחרת מזו שהכרנו", אומר תומר קוריאט, סגן מנהל תכנית האימונים הישראלית. "המטרה היא קודם כל לשפר את ההגנה על חיילי הצבא הגרמני".

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק