עשרות הרוגים בשריפות ענק ברוסיה

רוסיה מתמודדת עם גל חום, שמוגדר הכבד ביותר ב-130 השנים האחרונות. 30 תושבים נהרגו עד כה בשריפות הענק שמשתוללות במערב המדינה בשלושת הימים האחרונים. כוחות הצבא פועלים מסביב לשעון בניסיון להשיג שליטה על האש. צפו בתמונות

החום הקיצוני בישראל מקבל משמעות אחרת לעומת גל החום שפוקד את רוסיה: המשימה העיקרית של צבא רוסיה בשלושת הימים האחרונים, היא התמודדות עם גל השריפות שפקד את מערב המדינה בעקבות גל החום הכבד. הטמפרטורות הגבוהות, הובילו את הרשויות להכריז על עומס החום הכבד ביותר ב-130 השנים האחרונות, שהוביל לשריפות ענק שגרמו למותם של 30 תושבים עד כה.

גורמים רשמיים דיווחו שהרוחות העזות החמירו את התפשטות האש, אך הכוחות הפועלים בשטח השיגו שליטה על השריפה, וממשיכים לפנות את התושבים ממוקדי השריפות. "כ-300 כבאיות של הצבא כבר נשלחו לפעול נגד השריפות שמשתוללות ב-14 מתוך 83 המחוזות של המדינה", אמר שר ההגנה של רוסיה אנטולי סרדיקוב.

השריפות גרמו למותם של לפחות 30 בני אדם בשלושת הימים האחרונים, וכילו שטחים של יותר מ-1,250 ק"מ. עד כה דווח על הרס של כ-1,200 בתים ועל אלפי בני אדם שנאלצו להימלט מהרוחות שהביאו עמן את האש ומילאו את האוויר בפיח ואפר.

כתב של סוכנות הידיעות AP שביקר באחד ממוקדי השריפה עיר וורונז' מדרום למוסקווה, סיפר על בהלה רבה בקרב התושבים. "הייתי המום לראות שחצי הכפר הפך אפר, בעוד התושבים נוברים בו כדי לנסות להציל מעט מחפציהם", סיפר. "התושבים אספו את מעט המזון שהצליחו למצוא, בעיקר תפוחי אדמה וגזר, כדי להבטיח שלא יישארו רעבים".

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק