האיש הזקן בטוקיו - מת כבר 30 שנה

בני משפחתו של סוגן קאטו התקשו להיפרד מהסב הקשיש - או יותר נכון מכספי הפנסיה שלו. רק עכשיו, 30 שנה אחרי שהלך לעולמו, נמצאה גופתו של מי שנחשב ל"איש הזקן ביותר בטורקיו", ולצדה עיתון מ-1978

הסבא מת - המשפחה חגגה על הפנסיה. אילוסטרציה (AP)

לרגל חגיגות יום הולדתו ה-111 של סוגן קאטו החליטו רשויות טוקיו שביפן לחלוק כבוד לאיש הזקן ביותר בעיר. אך כאשר הגיעו הנציגים הרשמיים לביתו של הקשיש סירבו בני משפחתו להכניס אותם פנימה. "סבי חש בטוב", הסבירה להם נכדתו, "אבל הוא לא רוצה לראות איש".

מספר ימים לאחר מכן, כאשר התעורר חשד הפקידים המקומיים, התייצבה הנכדה בתחנת המשטרה וסיפרה את האמת. מסתבר שקאטו הלך לעולמו כבר לפני 30 שנה - אך גופתו עדיין בחדר. ואכן, כאשר הגיעו הנציגים לבית המשפחה שוב ופתחו את הדלת הם נחרדו לגלות את שרידיו של קאטו על המיטה, כשהם מכוסים בשמיכה. לצדו היה מונח עיתון שיצא לאור ב-1978.

בני המשפחה טענו כי הסב נעל עצמו בחדר לפני שלושה עשורים כיוון שרצה להידמות לבודהה וסירב לאכול או לשתות. "כאשר הצצנו בחודש מרס האחרון לתוך החדר ראינו את הגולגולת שלו", תירצו. כעת חוקרת המשטרה המקומית את קרוביו של קאטו כי הונו את הרשויות וקיבלו לידם קצבת פנסיה בסך 110 אלף דולרים.

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק