מיהו הישראלי היחיד שהוזמן לחתונה? חיים סבן

זוהי שיחת היום בחוגים היהודיים בארה"ב ובישראל, החתונה של צ'לסי קלינטון עומדת להיות אירוע השנה בארצות הברית. אך למרות המעקב הצמוד - רק ישראלי אחד זכה למצוא בדואר את ההזמנה הנכספת. חים סבן נחשב לאחד התורמים הגדולים לקמפיינים הנשיאותיים של הזוג קלינטון, ובשל כך יהיה נוכח מחר באירוע

בישראל עקבו בימים האחרונים בהתרגשות אחרי ההכנות לחתונה המלכותית של אמריקה, בה יישא הצעיר היהודי מארק מזבינסקי את הנסיכה צ'לסי לבית קלינטון לאישה. אבל למרות ההתרגשות הגדולה, לישראל יהיה נציג אחד בלבד בחתונה השנה.

אייל התקשורת ואיש העסקים חיים סבן יהיה מי שייצג אותנו בחתונה. סבן נחשב במשך שנים לאחד מגדולי התורמים למפלגה הדמוקרטית, ועזר בין השאר גם לקמפיינים של הילרי וביל קלינטון. סבן נחשב לידיד קרוב של המשפחה, ואף מכיר באופן אישי גם את הבת המאושרת.

"לפי דעתי לא הוזמנתי לחתונה כי הילרי וביל רצו בצדק להקדיש את היום הזה לצ'לסי ולמארק", השיב נשיא ארה"ב ברק אומבה בתגובה לשאלה מדוע לא יהיה נוכח בחתונה. "לא כדאי שיהיו שני נשיאים בחתונה, השירות החשאי יהיה חייב לקרוע את המתנות לגזרים", הוסיף אובמה והתבדח בתוכנית האירוח בה התראיין.

נשלמות ההכנות לחתונה הגדולה

בארצות הברית עוסקים מסביב לשעון בחתונה המדוברת, וכבר מנתחים אותה מכל זווית אפשרית - כולל את הסיבות בגינן, אולי, נמשכים השניים אחד לשני. "הם מבינים האחד את השנייה, משום ששניהם, כילדים של פוליטיקאים שעמדו מול ביקורת ציבורית, מבינים עד כמה זה קשה להתמודד עם תשומת לב שלילית", נכתב בוושינגטון פוסט.

בינתיים נשלמות ההכנות לחתונה בגדולה. עדיין לא הגיע אישור רשמי לכך שהחתונה תתקיים בבית המשפט המקומי של העיר ראינבק, אבל המועצה המקומית אישרה תוספת תקציב לכוחות השיטור בעיר ביום שבת. על פי דיווחים, האורחים המפורסמים יתארחו בפונדק ההיסטורי אבל לא יוקרתי מדי במרכז העיר, אך אדם אחד צפוי להיעדר מהאירוע: הנשיא ברק אובמה.

 רוצים לקבל סיפורים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק