גבר סיני בדרך להיות האדם הנמוך בעולם עם גובה של 76 ס"מ בלבד

אחרי שהי פינגפינג, האדם הנמוך ביותר בעולם מת בחודש מרץ האחרון, הואנג קייקואן מנסה לרשת אותו. הסיני בן ה-40 שגבוה מפינגפינג ב-1.4 ס"מ בלבד, מקווה שיכירו בו בתור האדם הנמוך בעולם ויש רק דבר אחד שמרגיז אותו - שאמא שלו עדיין מרימה אותו על הידיים ומציקה לו

זה הקטן - קטן יהיה: גבר סיני בן 40 שמתנשא לגובה של 76 סנטימטרים מתמודד על התואר האדם הנמוך ביותר בעולם. הדרך לתואר ה"נחשק" נסללה בפני הואנג קייקואן לאחר שהמחזיק בשיא הקודם, הי פינגפינג, מת בחודש מרץ האחרון בגיל 21.

הואנג, או כפי שמכנים אותו בשכונה "האח הקצר", נמוך מפינגפינג בסך הכל ב-1.4 סנטימטרים. מעבר לגובהו הנמוך, משקלו של הואנג הוא רק 12 ק"ג, בערך כמו זה של ילד בן שלוש בלבד, ועכשיו הוא מקווה שמימדיו המזעריים יזכו אותו בתואר.

בזכות מימדיו הקטנים, או אולי למעשה בגללם, הואנג הצעיר עדיין זוכה לחיבוקים מאמו שנהנית "להציק" לו. "כשהייתי קטן, אמא שלי תמיד הרימה אותי על הידיים, והיא יכולה לעשות את זה גם עכשיו כשאני גדול!", הוא מספר.

"אנשים תמיד מתבלבלים וחושבים שאני פעוט בגלל הגובה שלי", אומר הואנג. "עכשיו, כשאני מתקרח, אני בכלל מתחיל להראות כמו תינוק", מתבדח מי שעד לפני עשר שנים היה שחקן תיאטרון, אבל נאלץ לפרוש לאחר שחלה.

"הוא לא כל כך כבד", מספרת אמו של הואנג בגאווה. "למעשה, הוא רק נעשה קל יותר עם השנים", היא מוסיפה. "כנראה שאני תמיד אהיה הילד הקטן של אמא", מסכם הואנג, ספק בשמחה ספק בצער.