גרמניה תשפוט רוצחם של אלפי יהודים

סמואל קונץ ששירת בצבא האדום הרוסי הפך לשומר במחנות ההשמדה של הנאצים אחרי שנפל בשבי הגרמני. שמו של קונץ מופיע שלישי ברשימה השחורה של מכון ויזנטל, רשימת המבוקשים משורות המשטר הנאצי. הוא יעמוד למשפט באשמת סיוע ברצח 430,000 יהודים במחנות ההשמדה הנאצים וגם ירי ב 10 יהודים, בידיו שלו

בשם קורבנות השואה (רויטרס)

התביעה הגרמנית האשימה שומר במחנות ההשמדה הנאצים בסיוע לרציחתם של 430,000 יהודים בשואה וירי בעשרה אחרים. התובע בטורטמונד אמר היום שהמדינה הגישה את כתב האישום נגד סמואל קונץ בן ה-88 שסייע ברצח יהודים במחנה ההשמדה בלזק, סמוך לעיר הפולנית לובלין בחודשים שבין ינואר 1942 ליולי 1943.

קונץ הואשם גם בירי בעשרה יהודים בכמה תקריות נפרדות, התובע כריסטוף גאוק אומר שקונץ היה בן פחות מ-21 בשנים המדוברות ולכן בית המשפט שידון באירועים יהיה בית המשפט לנוער בעיר בון. עדיין לא נמסר באיזה תאריך ייפתח המשפט.

התביעה בגרמניה פתחה בחקירת מקרה קונץ על רקע משפטו של ג'ון דמיניוק, ילד אוקראינה, נגדו מתנהל משפט בעיר מינכן שבגרמניה, הוא מואשם ברצח של 27,900 יהודים במהלך מלחמת העולם השנייה.

כמו דמיניוק, קונץ ששירת בצבא האדום - הצבא הרוסי הפך לשומר במחנות ההשמדה של הנאצים אחרי שנפל בשבי הגרמני. שמו של קונץ מופיע שלישי ברשימה השחורה של מכון ויזנטל, רשימת המבוקשים משורות המשטר הנאצי.

צייד הנאצים - אפרים זורוף אמר "אנו מחויבים לקורבנות השואה להמשיך ולרדוף אחרי האנשים שהפכו אותם לקורבנות, קונץ הוא אחד מהאנשים האלה".