ככה חוגגים גול: צפו ב"ריקוד הדייגים"

הבקעת שער בכדורגל, במיוחד שער מנצח, היא בדרך כלל יריית פתיחה לחגיגות, חיבוקים, ריקודים או ערימת שחקנים. קבוצה אחת באיסלנד חגגה השבוע את שער הניצחון קצת אחרת, בצורה הרבה יותר מקורית. צפו בשחקנים חוגגים, ומדגישים את צביונם וההיסטוריה שלהם

חגיגה שכזו: אחת התופעות המעניינות שהתפתחה לאורך השנים בכדורגל העולמי, הייתה אופי החגיגות של כובשי השערים, והקבוצה כולה למעשה, לאחר השער שממש עכשיו הובקע. כבר ראינו קפיצות, סלטות באוויר, גליצ'ים על הדשא.

אבל את החגיגה של כדורגלני המועדון סטיירנאן מאיסלנד לא ראיתם מעולם. כבנים לקהילה של דייגים - כיבוש שער עבורם הוא "תפיסת דג".

בדרך כלל השחקנים מדמים רק את ה"משיכה בחכה", אך השבוע הגיעה ה"תוספת". הקבוצה הבקיעה שער מנצח מבעיטת עונשין במשחק בליגה המקומית מול קבוצה בשם פילקיר, ושניות לאחר מכן החלו החגיגות: החלוץ וכובש השער האלדור ביורנסון החל למשוך מחכה דמיונית, כשחברו לקבוצה מצטרף ומקרטע על הדשא - בתפקיד ה"דג שנתפס בחכה".

כשחקני תיאטרון הם לא רעים בכלל

שחקני הקבוצה לא נשארו להתבונן מהצד, וגם להם היה תפקיד. אחד השחקנים נעמד לצד ההתרחשות ו"צילם" את הצוות המנצח.

האיסלנדים ידועים בחגיגות השערים הייחודיות שלהם: הם מדמים ירי, יוצאים בריקודי וואלס ואפילו יוצאים לצעידה בסגנון צבאי אחרי הגול. הנבחרת האיסלנדית לא ידועה ביכולות שלה על המגרש - אבל כשחקני תיאטרון, מתברר, הם לא רעים בכלל.

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק