שיא עולם: החצייה האיטית ביותר של תעלת למאנש

ג'קי קובל הבריטית רק תכננה לחצות בשחייה את תעלת למאנש המפרידה בין בריטניה לצרפת. בשל הגאות במים השחייה הלכה והתארכה באופן לא צפוי ונמשכה יותר מיממה. כך למרבה הפתעתה, לאחר שהגיעה בשלום ליעדה הוכתרה כשחיינית האיטית ביותר שחצתה את התעלה

לקחה את הזמן: אישה בת 56 מהעיר קנט שבאנגליה שברה השבוע את שיא העולם במקצה לא שגרתי. היא חצתה בשחייה את תעלת למאנש בלא פחות מ-28 שעות ו-44 דקות, משך הזמן הארוך ביותר אי-פעם.

ג'קי קובל הצליחה לשבור את השיא הקודם שקבע הנרי סאליוואן בשנת 1923 לאחר שחצה את התעלה ב-26 שעות, וזה בכלל בלי כוונה. קובל לא תכננה להיכנס לספר השיאים אלא פשוט יצאה לשחייה מרעננת.

האישה הבריטית קפצה למים בעיר דובר והיתה אמורה להגיע לעיר קאלה בשחייה של 22 מייל, אך באופן לא צפוי היא שחתה את המרחק הזה - שלוש פעמים. קובל פשוט לא חשבה, או שאיש לא סיפר לה על הגאות בתעלה שמפרידה בין צרפת לאנגליה. "ראיתי את החוף כל הזמן וחשבתי שהנה אני מגיעה - ואז התחלתי להיסחף", משחזרת קובל את השחייה הממושכת.

השיאים האיטיים ביותר

אך בניגוד לקובל יש אנשים שמנסים בכוונה לשבור שיאים באיטיות. בשנת 2002 לויד סקוט רץ את מרתון לונדון בשישה ימים, ארבע שעות, 30 שניות ו-56 שניות. ואם זה אינו מספיק לויד אף סחב על גבו ציוד צלילה במשקל של עשרות קילוגרמים.

עוד שיא איטי שנשבר הוא בצביעת רכב. גבר הצליח לצבוע רכב מסוג פיאט 500 באמצעות 131 בקבוקי לק ורוד. משימת הצביעה שודרה ברשת והפכה בשנת 2005 לשידור הארוך ביותר ברשת.

שיא נוסף שמוגדר מוזר וגם איטי נרשם על שמם של ג'יימס בלשאו וסופיה סווארין הוא הנשיקה הארוכה בעולם. הם התנשקו במשך 31 שעות, 30 דקות ו-30 שניות.

בשנת 1893 אנדי בוון וג'ק בורק לחמו בזירת האגרוף שבע שעות ו-19 דקות, מה שהפך לקרב הכי ארוך בהיסטוריה. אישה נוספת, קיוולי פאפאג'ונס הבריטית, שברה את שיא הזמן בה נתקע אדם במעלית לאחר ששהתה בה שישה ימים. מזל היחידי של פאפאג'ונס הוא שהיא נתקעה שם אחרי שחזרה מקניות.