צפו: הכומר הטביל תינוק - למוות

זה היה אמור להיות אחד הימים המאושרים בחייהם של שני הורים צעירים ממולדובה: בנם, רק בן 6 שבועות, הוטבל לנצרות באופן רשמי. אבל הכומר שהטביל אותו כנראה שכח לכסות את פיו ואפו של העולל - שטבע למוות. צפו בהטבלה הטרגית

כומר ממולדובה הואשם בגרימת מותו של תינוק בן שישה שבועות ברשלנות, לאחר שהטביל אותו לנצרות. עדי ראייה טענו כי התינוק פרץ בבכי לאחר שהאב ולנטין לא כיסה את פיו ואפו של העולל, כשהכניס והוציא אותו מהמים הקדושים שלוש פעמים, לפי המסורת.

סרטון וידאו שצולם בידי בני המשפחה מראה שהתינוק זז לאחר שהוצא מגיגית המים, אך אז מתחיל לסבול ממצוקת נשימה כשהוריו מתחילים להלביש אותו. 20 דקות לאחר מכן, הוא החל לדמם מאפו ומפיו ומת.

התינוק מת בדרכו לבית החולים ונתיחה שלאחר המוות הראתה שהוא טבע, כך אמר אביו דומיטרו גאידאו לטלוויזיה הרומנית. הוא הוסיף כי "כולנו ראינו את זה, הכומר לא שם את ידו על פי התינוק כדי למנוע את כניסת המים כפי שהיה צריך לעשות, כפי שעושים בכל הטבלה".

"חשבנו שהכומר יודע מה הוא עושה"

"לא יכולנו להאמין שהוא שם את היד רק על הבטן ועל הראש והכניס והוציא אותו מהמים שלוש פעמים", הוסיף האב האבל. הכומר ולנטין, מצידו, טוען שהוא לא אשם במותו של התינוק בטקס שנערך במחוז רסצ'ני, בצפון-מערב מולדובה.

סנדקית התינוק אליונה וצ'רצ'וק אמרה כי "התינוק בכה כשהוא נכנס למים. לא יכולנו להאמין למראה עינינו, אבל חשבנו שהכומר יודע מה הוא עושה, והוא לא ידע. כשקיבלנו אותו בחזרה לא יכולנו כבר לעשות כלום".

לדבריה, היא ושאר חברי המשפחה שאלו את הכומר, "מה עשית?". הוא הוסיפה, "הוא רק אמר לנו שהוא יודע יותר טוב מאיתנו מה צריך לקרות ושזו לא ההטבלה הראשונה שלו".

הרופא סרג'יו רילנו, שניתח את גופת התינוק הקטן, אישר שסיבת המוות אכן הייתה טביעה. במשטרה המקומית אמרו שהם חוקרים את הכומר בחשד להריגה. אם הוא יימצא אשם, הוא צפוי לשלוש שנות מאסר.

רוצים לקבל עוד סיפורים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק