האיש שרצח את לנון רוצה להשתחרר

ועדת השחרורים בניו יורק תדון בימים הקרובים בבקשת השחרור של מארק דיוויד צ'פמן שיושב במאסר עולם מאז שרצח את החיפושית ג'ון לנון בדצמבר 1980. יוקו אונו, אלמנתו של לנון, כתבה לוועדה מכתב בו היא מבקשת שלא לתת לצ'פמן לצאת לחופשי

מרק צ'פמן, רוצחו של ג'ון לנון (CNN)

מארק דיוויד צ'פמן, האיש שרצח את ג'ון לנון,  מועמד לשחרור על תנאי - זו הפעם השישית. בעוד מספר חודשים יעברו 31 שנים מאז הרצח ההוא בניו יורק, שזעזע את העולם כולו.

צ'פמן יעבור תשאול על ידי שני חברים בוועדת השחרורים במהלך השבועיים הקרובים. הוועדה קיבלה מכתבים רבים נגד שחרורו של רוצח "החיפושית.

ב-2008 נערך לצ'פמן דיון בוועדת השחרורים של מערכת המשפט בניו יורק אחרי שעורך דינו הגיש בקשה דומה לזו שהתקבלה עכשיו. אז, הוועדה דחתה את הבקשה "בגלל חשש לביטחון הציבור ורווחתו". בקשות השחרור של צ'פמן נדחו גם ב-2000, 2002, 2004 וב-2006.

יוקו אונו רוצה שצ'פמן יישאר במאסר

צ'פמן בן ה-55 מרצה עונש של מאסר עולם בגלל שירה ביוצר, בחיפושית, ג'ון לנון מחוץ לדירתו בניו יורק בדצמבר 1980. לאחר משפטו הוא נידון כאמור למאסר עולם של מינימום 20 שנה, שכבר חלפו לפני 11 שנים. מאז, הוא יכול להמשיך ולנסות להשתחרר - אבל כל שחרור צריך לעבור את אישור הוועדה, ועל פי החוק האמריקני, אם הוועדה לעולם לא תאשר את השחרור - צ'פמן יישאר בכלא עד יום מותו.

את רוב העונש הוא העביר בבית הכלא המאובטח ביותר בארה"ב, איטקה, שם הוא הוחזק עם עוד אסירים שלא היוו איום על חייו שלו. היה לו תא משלו, אבל את רוב זמנו, על פי הפרסומים, הוא בילה בחוץ או בספריית הכלא.

רוצח לנון נשוי לאישה בשם גלוריה, שמגיעה מידי חודש לבקר אותו בבית הסוהר. אישה אחרת - יוקו אונו, אלמנתו של ג'ון לנון, כתבה לוועדת השחרורים מכתב בו הסבירה מדוע לא צריך לצ'פמן לצאת לחופשי.

רוצים לקבל סיפורים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק