אחמדינג'אד נגד פול התמנון: "מפיץ אמונות טפלות"

נשיא אירן מצא אשמים נוספים במערב - והפעם האטרקציה של המונדיאל: "הוא מסמל את כל מה שרע במערב ומפיץ תעמולה מערבית", אמר השבוע. "מי שמאמין בו לא יכול להיות מנהיג אומות בעולם"

אחמדינג'אד ופול התמנון. התקפה חריפה (חדשות 2)

האם איום הגרעין הגיע גם לגרמניה? חזית בלתי צפויה נפתחה היום נגד פול התמנון, האטרקציה של המונדיאל, שחזה את תוצאותיהם של שמונה משחקים בטורניר האחרון שנערך בדרום אפריקה. נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד כינה את התמנון כחיה ה"מסמלת את כל מה שרע במערב, אשר מפיצה תעמולה מערבית ואמונות טפלות".

לצד מאות אלפי המעריצים שצבר התמנון החביב מגרמניה לאורך תקופת המונדיאל, היו גם לא מעט שלא אהבו אותו. אחרי שהאיטלקים והספרדים טענו לבעלות על החיה בעלת שמונת הזרועות, טוען נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד: "אלה שמאמינים בדברים כאלה אינם יכולים להיות מנהיגים של אומות העולם השואפות, כמו איראן, לשלמות אנושית".

אין זו הפעם הראשונה שאירן תוקפת את המערב בהקשר הספורטיבי. שר החוץ האירני מנושהר מותקי השווה במהלך משחקי המונדיאל את מצבו של המערב בטורניר גביע העולם בכדורגל - למציאות, לדבריו. "מה שאנו עדים לו בזירה הבינלאומית הוא בדיוק מה שקורה בגביע העולמי", אמר מותקי.

 רוצים לקבל סיפורים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק