להיט ברשת: חתולים שדומים להיטלר

מה הקשר בין אדולף היטלר לחתולי מחמד תמימים? אתר אינטרנט שחוגג השנה ארבע שנים לפעילותו מציג בראווה תמונות של חתולים אשר מזכירים את היטלר. החתולים, הזוכים לכינוי "קיטלר", כובשים גם את יו-טיוב, אבל יש מי שמאשים את בעל האתר בציניות. אפילו רשת CNN הקדישה לנושא כתבה מיוחדת. צפו ותשפטו בעצמכם

האם חתולים יכולים להיות נאצים? זו ככל הנראה השאלה ששואל את עצמו כל גולש באתר "חתולים שנראים כמו היטלר", בו ניתן לצפות בעשרות התמונות של חתולים תמימים שציירו להם שפמפם קטן, לתפארת גרמניה הנאצית. האתר הזה הפך להיות כל כך פופולרי עד שאפילו רשת החדשות היוקרתית CNN החליטה להקדיש לו כתבה מיוחדת.

כשמישהו מצייר שפם כמו של היטלר על הנשיא אובמה או על הנשיא בוש, זה בהחלט מטריד, אבל כשהשפם מופיע בטבעיות על פניו של חתול, אז מה שמקבלים זה אתר הומוריסטי במיוחד, שהפופולריות שלו ממריאה בכל פעם שמזכירים את שמו בטלוויזיה.

בעל האתר בן הארבע מכנה את חתולי ההיטלר "קיטלר" (מלשון חתלתול באנגלית והיטלר) ומציג את תמונותיהם של ה"קיטלרים" האהובים ביותר ו"קיטלרים" מסוגים שונים. לכל חתול ניתן שם, כיאה לחיית מחמד, כמו למשל אחד מהם שזכה לכינוי הלא מקורי במיוחד - אדולף.

האתר נוצר על ידי בחור הולנדי ועכשיו הוא מנוהל על ידי אזרח בריטי. אפשר למצוא בו גם קטגוריה שעונה לשם "אנחנו שונאים קיטלרים", ובו כל מי שלא אוהב את הרעיון יכול להשמיע את קולו.

בעל האתר: "היטלר היה יציאה מוגלתית מגעילה"

הגולשים, ברובם, משתעשעים מהמחווה המצחיקה, אך חלקם מגיבים בזעם בתגובות כגון "זה חסר טעם - זה מה שיש לי להגיד" או "היטלר הרג את כל מה שהיה חי והוא היה הורג את החתול החמוד הזה אם הוא היה בסביבה".

בעל האתר, מצידו, לא ממש מתרגש מההאשמות שמופנות נגדו ובהצהרתו למגיבים הוא אמר: "היטלר היה יציאה מוגלתית מגעילה. אני חושב שזה לגמרי מתאים להציג אותו בצורה מגוחכת".

בינתיים, החתולים של היטלר מציפים עכשיו את אתר יו-טיוב וכבר מזמן הפכו לתופעה. בעליהם מעלים את התמונות ומשתפים את הקטעים אחד עם השני, ומתחרים למי יש את ה"קיטלר" הטוב ביותר. האתר עצמו, אגב, הפך להיות לאתר החיות הפופולרי ביותר בגוגל והוא מופיע במקום הראשון.