אוליבר סטון: ההיסטוריה התייחסה להיטלר בזלזול

במאי הסרטים האמריקני לא מפספס הזדמנות לתקוף את היהודים ואת ישראל. "הם שולטים בתקשורת והורסים את מדיניות החוץ של ארה"ב", כך אומר סטון שגם טוען כי ההיסטוריה מראה את היטלר באור שונה. "זלזלו בהיטלר ובגורמים שהעלו אותו לשלטון", אומר הבמאי

סטון לא מזלזל בהיטלר (חדשות 2)

במאי הסרטים אוליבר סטון לא ידוע באהבתו הגדולה לישראל בכלל, וליהודים בפרט. במשך השנים האחרונות ניצל סטון כל הזדמנות שהייתה לו על מנת לבקר את הידידות ששוררת בין ארה"ב לישראל, ובנוסף העביר ביקורת על נקודת המבט של האומה האמריקנית על השואה, על הצורר אדולף היטלר ועל יוזף סטלין.

"אנחנו עדיין זוכרים את השואה מכיוון שהיהודים שולטים בתקשורת", כך התבטא סטון בחריפות במהלך ראיון לעיתון יהודי בארה"ב. "ליהודים ישנה דריסת רגל חזקה במוסדות הפוליטים שלנו, וריבוי היהודים בממסדים הללו הורסת את מדיניות החוץ של ארה"ב במשך עשרות שנים".

"האמריקנים לא מבינים את ההיסטוריה"

סטון, שנודע לאחרונה בהעצרתו לנשיא ונצואלה הוגו צ'אבס, ממשיך לטעון בראיונות שאולי ההיסטוריה שפטה את אדולף היטלר בצורה לא נאותה. לדבריו של סטון "אנחנו לא יכולים לשפוט אנשים בתור 'טובים' או 'רעים', האמריקנים לא מבינים את הלכי התקופה בהם היטלר עלה לשלטון בין מלחמת העולם הראשונה לשנייה".

גם דעתו של סטון על יוזף סטלין, שאחראי לרציחתם של 20 מיליון בני אדם בזמן ששלט על רוסיה, שונה מהמקובל. "לסטלין ישנו סיפור שונה לחלוטין ממה שסופר", אומר סטון, "אין סיבה להצביע עליו כגיבור, אבל אפשר היה להתייחס אל סיפור באופן יותר עובדתי". לטענתו של סטון, סטלין נלחם בגרמניה הנאצית יותר מאשר כל אדם אחר.

רוצים לקבל סיפורים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק