מושתל הפנים הראשון המלא נחשף

אחרי תשעה ניתוחים שנכשלו, אוסקר הספרדי עבר ניתוח השתלת פנים מלאה מוצלח - הראשון מסוגו שנעשה בעולם. נרגש, הוא התייצב מול העיתונאים בספרד ואמר שהוא מתכונן עכשיו להתחיל את חייו מהתחלה

מושתל הפנים הראשון בעולם (דיילי מייל)

האף שלו נעלם, הלסת התפוצצה ובמקום בו היה בעבר פיו היה קודם רק חור. עכשיו האיש הראשון שעבר טיפול השתלת פנים מלאה, האיש שידוע בשם אוסקר, נעמד מול המצלמות לראשונה מאז הטיפול.

החוואי בן ה-31 הגיע עם אחותו והתייצב מול העיתונאים בספרד. זמן קצר לאחר ששוחרר מבית החולים, הוא אמר בחיוך, שעכשיו הוא מצליח גם להרגיש מגע ברוב שטחי פניו.

הדיבור עדיין קשה לאוסקר, אבל לעיתונאים הוא הצליח להגיד: "אני מאוד מאושר להיות כאן, אני רוצה להודות לבית החולים ולצוות הרפואי ולכל אותם אנשים שתרמו לי בספרד, במיוחד למשפחה של האיש שתרם לי את פניו".

אוסקר יוכל לשוב ולצוד

הרופאים טוענים שפניו של אוסקר לא דומות לפניו של תורם האיברים, בעליהם הקודמים של אותם הפנים, תורם שזהותו לא פורסמה. אחותו של אוסקר אמרה, "אנחנו מאוד מרוצים, אסירי תודה לבית החולים, עכשיו אחי יכול להתחיל את חייו מחדש". היא הוסיפה ואמרה, "מאוד נוח לו עם פניו החדשות".

אוסקר איבד את מרבית פניו בתאונת ציד לפני חמש שנים, בה ירה בפרצופו. עד לניתוח, הוא כמעט ולא הצליח לנשום, לאכול, לבלוע או לדבר. הוא עבר תשעה ניתוחים שונים שנכשלו להשתלת פנים, עד שהעשירי - הצליח.

בחודש מרץ האחרון, נעשתה היסטוריה והוא הפך לאדם הראשון בעולם שעבר השתלת פנים מלאה.

רוצים לקבל סיפורים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

עוד בנושא:

מושתלת הלסת קיבלה פנים חדשות

צפו במושתל הפנים הספרדי

מושתל פנים אמריקני נחשף למצלמה

מת מושתל הפנים הראשון