צפו: הגשר המדהים על נהר קולורדו

בימים אלו הגשר על נהר הקולורדו שמקביל לסכר הובר מקבל צורה סופית. השיפור לנתיב 93, אחד מנתיבי המסחר המרכזיים בארצות הברית יעיל יותר ויפה. צפו בתמונות המרהיבות

אלפי תיירים מגיעים בכל שנה כדי לראות את אחד המבנים המרשימים ביותר שנבנו על ידי האדם - סכר הובר. עכשיו הם רואים לצידו עוד פלא אנושי - גשר ענק מקביל לסכר, המגיע לשלבי הסיום של בנייתו.

12 שנה של תכנון ועוד חמש שנות בנייה מגיעות בימים אלו לסיומן. שמו הרשמי של הגשר - גשר הזיכרון למייק אוקלגן ופט טילמן , אבל בפועל מכנים אותו "הגשר על נהר הקולורדו", הגשר של כביש 93.

כביש מספר 93 הוא כביש מהיר ומרכזי שמקשר בין לאס וגאס לאריזונה. הוא נחשב ציר מסחר ראשי,
פרוזדור חשוב במסחר שבין מקסיקו, ארה"ב וקנדה. זהו כביש מהיר ורב מסלולי ברוב אורכו, אבל סמוך לסכר הובר הוא הופך לכביש תלול, מתפתל וצר, מגבלת המהירות יורדת ל 80 קמ"ש ולא אחת נוצרים במקום פקקי תנועה גם בגלל שיש במקום אבטחה מוגברת אחרי אירועי 11 בספטמבר.

עומדים בלוח הזמנים

בינואר 2005 החלה בניית התשתיות של הגשר סמוך לסכר הובר, מעל גשר קולורדו. העבודות צפויות להסתיים כבר במהלך השנה. הגשר על נהר הקולורדו, הוא החלק המרכזי והיומרני ביותר בפרויקט. הגשר יאיץ את התנועה ויעקוף את הסכר ויפחית באופן משמעותי את זמן הנסיעה בין לאס וגאס ואריזונה, וגם ישפר מאוד את המסחר בתוך אמריקה.