האם מנכ"ל BP בדרך הביתה?

התקשורת הבריטית מדווחת היום שמנכ"ל ענקית האנרגיה בריטיש פטרוליום עומד לקחת אחריות על האסון האקולוגי החמור שנגרם מדליפת הנפט במפרץ מקסיקו, ולפרוש מתפקידו. למרות הנזק העצום, הוא צפוי לפרוש עם פיצויים מכובדים של 10 מיליון ליש"ט, אך בחברה מכחישים בינתיים את הפרסום

היווארד בדרך הביתה? (רויטרס)

מנכ"ל בריטיש פטרוליום, האיש שפניו הפכו לסמל עבור האסון האקולוגי במפרץ מקסיקו מתכונן לפרוש בימים הקרובים, אולי אפילו עוד היום. כך מדווחת התקשורת הבריטית.

על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, ההודעה הרשמית על הפרישה צפויה להתפרסם במקביל להודעת החברה על רווחיה במחצית הראשונה של השנה. אם לשפוט על פי הרווחים, החברה שאחראית למה שתואר כאסון האקולוגי החמור ביותר בהיסטוריה לא באמת בצרות, והיא צפויה לדווח על רווחים של כעשרה מיליארד דולר השנה, למרות האסון.

האם היווארד משלם לבדו את המחיר?

טוני היווארד מסכם עכשיו את פרטי הפרישה שלו מענקית האנרגיה ובבריטיש פטרוליום מתכוננים למינוי של מנכ"ל חדש במהלך 48 השעות הקרובות. על פי ההערכות, דירקטוריון החברה עשויה לבחור במנכ"ל אמריקני, בוב דודליי, האיש שריכז את המאמצים לבלימת דליפת הנפט במפרץ מקסיקו.

היווארד כבר נפל בלשונו לא אחת בעבר. הטיפול שלו ושל החברה נתקל בהרבה מאוד ביקורת מצד פעילי הסביבה, והאזרחים האמריקנים. זכור במיוחד מקרה בו הוא התלונן שהוא "רוצה את חייו בחזרה" אחרי שמשפחותיהם של 41 מעובדיו, איבדו את היקרים להם בפיצוץ על אסדת הנפט בסוף חודש אפריל.

הנהלת BP מכחישה את הפרסומים על תנאי הפרישה המדהימים שצפויים למנכ"ל הספק פורש. בהודעה שפרסמו בצהריים הכחישו בחברה את הידיעה ששטפה את העיתונות הבריטית והעולמית על פיה היווארד פורש ולוקח איתו פנסיה בשווי של 10 מיליון ליש"ט.

רוצים לקבל עדכון שהמנכ"ל יפרוש? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק