מאות ישראלים תקועים ביוון בגלל שביתה

עובדי נמלי האוויר ביוון הודיעו באופן מפתיע על שביתה וגרמו לקרקוע של טיסות רבות: עשרות נוסעים ישראלים שהיו בדרכם חזרה ארצה, נותרו בשדה התעופה ביוון. גם נוסעים בטיסות שהיו בדרכן ליוון נותרו להמתין במשך שעות על המטוסים בנתב"ג. ביהמ"ש המקומי הורה לעובדים לזוב לעבודה - והטיסות מתחדשות באופן הדרגתי

תקועים בנמל התעופה, ארכיון (חדשות 2)

הישראלים שבחרו להעביר את חופשת הקיץ שלהם ביוון ודאי לא ציפו לבונוס הזה: שביתת עובדי נמלי התעופה ביוון קרקעה היום ישראלים רבים שתככנו להמריא מיוון בחזרה לישראל. גם ישראלים שהיו בדרכם ליעדי הנופש באזור נאלצו להמתין בשדה התעופה.

כ-100 נוסעי אל על שהיו אמורים לצאת מאתונה לתל אביב בשעה 10:00 ממתינים כבר למעלה מחמש שעות בשדה התעופה בעיר לקבלת אישור לטיסה. הטיסה, שהיתה אמורה להגיע לישראל בשעה 12:30 מיועדת כרגע להגיע ארצה רק בשעה 19:00.

במקביל, מאות הנוסעים בטיסת ארקיע לרודוס מעוכבים מזה כשעתיים בתוך מטוס החברה בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שלא ניתן האישור הנדרש לאפשר להם לצאת לדרכם לעבר היעד.

לדברי מקורות ברשות שדות התעופה, הסיבה לעיכובים נעוצה בעיצומים שהכריזו פקחי הטיסה באופן פתאומי בחלק משדות התעופה ביוון, במסגרתם לא מאשרים המראות ונחתיתות של חלק מהטיסות. העיצומים משפיעים גם על הקיבולת של חלק מנמלי התעופה.

לאחר שעות של המתנה: העובדים קיבלו הוראה לשוב לעבודה

שביתת עובדי נמלי האוויר במדינה הסתיימה בסביבות השעה 14:30 לאחר התערבות בית המשפט ביוון, אשר הורה לעובדים להפסיק את השביתה. בשעה זו שבים בעלי התפקידים לעבודתם בהדרגה תוך שהם מנסים להתמודד עם העומס הרב שיצרה השביתה מהבוקר והטיסות הרבות שעדיין מחכות להמריא ולנחות בשדה.

השביתה החלה היום בבוקר על ידי ועד עובדי נמלי התעופה. העובדים מחו על הקיצוץ בפנסיה שלהם במסגרת תוכנית הצנע של ממשלת יוון, שנועדה להפחית את הגירעון הענק של המדינה. "תהיה זו מכת מוות לתעשיית התיירות במדינה", נכתב בהצהרה ששחרר איגוד סוכני התיירות ביוון. "אם השביתה הייתה נמשכת זה היה גורם לגל של ביטולי טיסות ליוון וממנה".