החתונה של צ'לסי קלינטון: כומר או רב?

צ'לסי קלינטון כבר בת שלושים, וכשהבת של הנשיא לשעבר, ושל מי שרצתה להיות כזו, מתחתנת - זה סיפור גדול. כל הפרטים על הטלנובלה שמסעירה את ארה"ב, עם נצר למשפחה נשיאותית בתור כלה, ועם חתן - תשמחו או לא - יהודי

אף עין לא תישאר יבשה, אבל גם אף עין כמעט ולא תראה את הטקס: בסך הכול 400 איש יגיעו בשבוע הבא אל הלוקיישן הסודי - ככל הנראה אחוזה הנמצאת סמוך לניו-יורק - והכל כדי לחגוג את חתונתה של הנסיכה לבית קלינטון.

קלינטון הבת בחרה במארק מיזווינסקי היהודי לבעלה - בחירה שמעוררת לא מעט סערות. אנשים רבים מחפשים באובססיביות תשובות ופרטים על חתונת השנה. אולם למרות שנותרו רק ימים ספורים עד לאירוע - החתונה ממשיכה להישמר בפרופיל נמוך.

"הורו לי בצורה מאוד ברורה לא לדבר על זה, שפתיי חתומות", מספרת אחת המעורבות בהכנות, אמא של הכלה - הלא היא מזכירת המדינה של ארה"ב, הילרי קלינטון.

רב או כומר? העיקר ששמלה כבר יש

השאלה שמעוררת סערות יותר מהכל, במיוחד בקהילה היהודית, היא האם יהיה שם רב, כומר, או אולי שניהם? החתן הוא בנקאי יהודי כשר, ואילו צ'לסי היא נוצרייה מתודיסטית, שכבר הכריזה שאינה מתכוונת להתגייר למענו. ההערכות האחרונות מדברות על טקס מודרני, ככל הנראה עם נציגים משתי הדתות.

ועכשיו לפרטים החשובים באמת. צ'לסי תלבש כנראה שמלה של המעצב אוסקר דה לה רנטה. האב המאושר ונשיא ארה"ב לשעבר בחר דווקא בעניבה בצבע בורגונדי. "צ'לסי מורנינג", השיר של ג'וני מיטשל שעל שמו קרויה הכלה, ינוגן מן הסתם.

האמריקאים אוהבים ילדים של נשיאים. ג'ון ג'ון קנדי סימן את ראשית עידן הילדים המצולמים בבית הלבן. טרישה ניקסון, בתו של ריצ'רד ניקסון, הייתה הילדה האחרונה שהתחתנה על הדשא המפורסם בעולם. ג'נה בוש, לעומתה, העדיפה את החווה בטקסס ואת האינטימיות המשפחתית על פני הפוליטיקה של וושינגטון.