צפו: רגעי האסון בפסטיבל בגרמניה

ריצת אמוק של אלפי בני אדם בתוך מנהרה - זה מה שהביא, על פי החשד, למותם של 19 בני אדם ולפציעתם של עוד עשרות, במהלך פסטיבל מוזיקת טכנו בעיר דויסבורג כחלק מ"מצעד האהבה". עדיין לא ברור מה גרם לפאניקה ההמונית שהובילה לטרגדיה. כך זה נראה

יותר מיליון איש נדחקו אמש לפסטיבל בדויסבורג שבמערב גרמניה, במסיבת טכנו - האקשן של מצעד הגאווה הגרמני הנודע. אבל הבוקר בדויסבורג לא רוקדים לשמש שעולה, עכשיו החוגגים סופרים שם 18 צעירים שנמחצו למוות כי באו ליהנות. עוד עשרות עדיין מתאוששים בבתי החולים.

אלכס דויבן, צעיר שהצליח לברוח מההמון מספר: "עמדתי בין שני גשרים וראיתי יותר ויותר אנשים שמגיעים. הם נדחקו במעלה המדרגות וניסו לטפס על התעלות. כולם היו בפאניקה, אף אחד לא הצליח להתקדם או לסגת לאחור, לא יכולנו לעשות דבר".

מאות האלפים יצאו מתחנת הרכבת סמוך למקום בו נערכו ההופעות ונדחקו לתוך המנהרה, המנהרה שהפכה למנהרת מוות. חלקם לא הצליחו לנשום, רבים בחרו לקפוץ מעבר לתעלות שנועדו למנוע שיטפונות, תעלות בעומק של כמה מטרים, חלק פשוט נרמסו למוות.

תכנון לקוי של החגיגות

אחת המבלות סיפרה: "הייתה שם מהומה, היו שם כמה אנשים בהיסטריה שבכו, היו כמה שעזרו, אבל רובם היו חסרי אונים, הם פשוט עמדו בתוך ההמון. הם לא יכלו לעשות דבר, הייתה מהומה".

מצעד הגאווה שעובר בכל שנה לעיר אחרת בגרמניה מושך המונים מכל רחבי העולם. עכשיו דויסבורג תיזכר כעיר בה נרמסו למוות ונפצעו עשרות צעירים, בגלל תכנון לקוי של החגיגה.