סין: בן 12 - עם 24 אצבעות

ילד בן 12 שנולד עם 24 אצבעות בידיו וברגליו ייאלץ לחיות עמן כל חייו. הסיבה: האצבעות המיותרות לא מפריעות לו לתפקד והרופאים חוששים מסיכון מיותר. לאמו של הילד יש הסבר לעיוות הקל: "לפני שהוא נולד ראינו חזיר עם 8 רגליים ו-4 אוזניים - כנראה זה היה מזל רע"

24 אצבעות לי יש (orange)

אויאנג גוואנצ'ון הוא ילד מיוחד. לפני 12 שנה, כשנולד בכפר בדרום סין, הבחינו הוריו במשהו יוצא דופן. אויאנג הגיח לאוויר העולם כשהוא בריא ושלם - אך עם 12 אצבעות בידיים ו-12 ברגליים.

אומנם מדובר בתופעה לא חריגה שידועה בשם Polydactyl, אבל המקרה של אויאנג נחשב לנדיר כיוון שכל אצבעותיו המיותרות נראות ומתפקדות בצורה נורמלית לחלוטין.

הרופאים שבחנו את הילד החליטו שלא להסיר את האצבעות בניתוח כיוון שהן לא פוגעות בתפקוד גפיו, ולכן אין צורך בסיכון מיותר. "אם אנשים לא מסתכלים על ידיו ורגליו מקרוב הם בקושי יכולים להגיד שמשהו אינו כשורה", הסבירה אמו של אויאנג.

בנוסף מציעה האם הסבר משוער לעיוות הקל של בנה. לדבריה, שלושה חודשים לפני שנולד, הייתה המשפחה עדה ללידת חזיר יוצא דופן בעל שמונה רגליים וארבע אוזניים. "החזיר מת יומיים לאחר מכן", היא משחזרת ותוהה: "אולי מדובר במזל רע".

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק