מדהים: לוויתן ענק התרסק על יאכטה

הנה חיה שלא הייתם רוצים להיתקל בה במהלך שיט רגוע ביאכטה. בני-זוג יצאו להפלגה לחופי קייפטאון, כשלפתע קפץ מהמים לוויתן ענק במשקל 40 טון והתרסק לתוך הספינה. רק במזל היו השניים בצידו השני של הסיפון ולא נפצעו. צפו בתמונות

הלוויתן מתרומם מעל הספינה (טלגרף)

לראות ולא להאמין: לוויתן במשקל של לא פחות מ-40 טון קפץ ונחת בעוצמה על יאכטה בה שטו בני-זוג בחופי קייפטאון. רק במזל היו השניים בצידו השני של הסיפון וניצלו מנחת זרועו של היונק הענק.

ראלף מוטס בן 59 ופלומה וורנר בת 50, תכננו לצאת להפלגה שקטה ומהנה וכלל לא דמיינו לעצמם כיצד היא עתידה להסתיים. במהלך השיט פתאום הבחינו השניים בלוויתן שחור ענק מתרומם מהמים ומתרסק על סיפון היאכטה.

"זה באמת מדהים, אבל היה גם מאוד מפחיד", סיפרה וורנר והוסיפה: "הלוויתן היה בערך באותו גודל של הספינה". לדבריה, הם הבחינו בלוויתן עוד בזמן שהיה במים, אך הניחו שיעבור בשקט מתחת ליאכטה ולא שיחליט לזנק מהמים.

"משקל הלוויתן היה עצום"

"היה לנו הרבה מזל ששרדנו את זה, מכיוון שמשקלו של הלוויתן היה פשוט עצום", משחזרת וורנר. לאחר שהתרסק היונק לתוך הספינה הוא פשוט החליק בחזרה לתוך המים, נמלט מהמקום והותיר את בני הזוג המומים.

חלק גדול מהסיפון נהרס בעקבות הקפיצה הלא-צפויה של הלוויתן, התורן התמוטט והמפרשים נהרסו לחלוטין. למרבה מזלם של בני הזוג המנוע לא נפגע והם הצליחו לשוב במהירות לחוף הקרוב ולספר לחבריהם על מה שאירע.