ארה"ב: השופטת היהודייה על סף מינוי לבית המשפט העליון

הוועדה המשפטית של הסנאט החליטה הערב להמליץ למליאה הכללית של הבית על אישור מינויה של אלנה קאגן לתפקיד שופטת בית המשפט העליון, זאת למרות התנגדות הרפובליקנים. כעת נראית הדרך של היהודייה הליברלית למשרה הנחשקת - סלולה מאי פעם

אחרי הסערה הציבורית והביקורת הרבה, נראה כי דרכה של השופטת אלנה קאגן לבית המשפט העליון בארה"ב סלולה.

הערב (שעון ישראל) אישרה הוועדה המשפטית של הסנאט את מועמדתה של קאגן, יהודייה רווקה בת 50, לתפקיד שופטת בית המשפט העליון של ארה"ב.

13 חברים תמכו בבחירה של הנשיא ברק אובמה, לעומת שישה מתנגדים - רובם המכריע רפובליקנים שמודאגים מהדעות הליברליות שלה. "על שופט לשים בצד את דעותיו הפוליטיות ברגע שהוא לובש את הגלימה", סבור הסנאטור ג'ף ססיונס.

3 מתוך 9 שופטים - יהודים

לאחר שהמכשול הזה הוסר, תעבור ההכרעה לידי הוועדה הכללית של בית הנבחרים, שם, על פי ההערכות, ישיגו הדמוקרטים רוב נדרש של 60 חברים על מנת להתגבר על ההתנגדות מצד חבריהם.

אם אכן יאושר המינוי, יכהנו בבית המשפט העליון בארה"ב לא פחות משלושה שופטים יהודים, שליש בדיוק מתוך כלל השופטים. קאגן תמצא עצמה לצד שני חברים יהודים אחרים: סטיבן ברייר ורות ביידר-גינזברג. גם שניהם מוגדרים ליברליים. בנוסף תתגאה קאגן בתואר: החברה הצעירה ביותר בבית המשפט העליון האמריקני.