הנוסעים ישנו, הדיילת רוקנה את התיקים

הנהלת "אייר פראנס" לא הבינה מי גונב סכומי כסף מתיקיהם של הנוסעים בלא פחות מ-124 טיסות. החברה פתחה בחקירה, ובסופה התברר כי הדיילת בקו פריז-טוקיו היא החשודה המרכזית בשוד הסדרתי. בחקירתה הודתה הדיילת בעובדות, והיא צפויה למאסר ממושך

שוד בטיסות "אייר פראנס". צילום ארכיון (רויטרס)

שוד באוויר: מצוד יוצא דופן של משטרת צרפת שהתרחש בשמיים בא אל סיומו בימים אלו. במשך חודשים, כך לפי הדיווח ביומון הצרפתי "לה פיגארו", ניסו בלשי המשטרה להתחקות אחר אדם שביצע סדרה ארוכה של גניבות רכוש של נוסעי מחלקת העסקים בטיסות ארוכות של "אייר פראנס".

הגניבות היו פשוטות יחסית. יד מסתורית ניצלה את שנתם של הנוסעים האמידים, וחיטטה בתיקי היד שלהם. השלל כלל כסף מזומן בשטרות אירו, יינים או פרנקים שווייצים, וגם שעונים ממותגים, תכשיטים, פנקסי צ'קים וכרטיסי אשראי. הטיסות הפופולריות ביותר של הגנב האלמוני היו הקו פריז-טוקיו וקווים נוספים ליעדים באסיה. מאז ינואר, לא פחות מ-124 טיסות דיווחו על גניבות מסתוריות שכאלה.

במשך חודשים התנהלה חקירה סמויה של משטרת הגבולות הצרפתית, PAF. למרבה ההפתעה, העבריין השתייך לצוות האוויר של "אייר פראנס", שהמוניטין שלו אמור להיות מעבר לכל חשד.

לוסי אר, דיילת בת 47, נעצרה בסוף השבוע על מסלול נמל התעופה של רואסי, ברדתה מטיסה מטוקיו. "היא זוהתה בהדרגה על ידי השוואת שמות הדיילים ואנשי הצוות שהיו על המטוסים שבהם בוצעו מעשי השוד", אמר מקור משטרתי. הדיילת העצורה הייתה, מסתבר, חשודה בחוסר אמינות גם לפי מסמכים פנימיים של "אייר פראנס".

הדיילת הודתה בעובדות

"לה פיגרו" מדווח כי החקירה נפתחה בינואר השנה, כאשר חמישה מנוסעי בואינג 777 של "אייר פראנס" שטס מטוקיו לפריז התלוננו על היעלמות 4,000 אירו במטבע זר. "הנוסעים היפנים הם טרף קל מפני שהם נוסעים במקרים רבים עם הרבה מזומנים, ינים או אירו, במקום לשלם בכרטיסי אשראי", אמר מקור משטרתי.

על פי "לה פיגרו", במהלך מעצרה הודתה לוסי, שכבר מואשמת ב-28 גניבות, בעובדות. לדבריה היא החלה לשדוד את הנוסעים ממרס 2009 על רקע "בעיות כספיות קשות" שהיו לה. "בדיקה של חשבון הבנק שלה חשפה פער בין סגנון חיי המותרות שלה לבין מס ההכנסה המדווח שלה", מסר אחד החוקרים.

החוקרים גילו שהדיילת לוסי מכרה בחנויות בעיר מגוריה רואן תכשיטים מאבנים יקרות, כולל טבעת קרטייה משובצת יהלומים. בפשיטה על מעונה החרימה המשטרה המחאות נוסעים, צ'קים ומספרי כרטיסי אשראי שנגנבו במרומים.

הדיילת, שמצויה כעת בפיקוח בית משפט, צפויה לתקופת מאסר ארוכה. הנוסעים שנשדדו יצטרכו להמציא מסמכים של חברות ביטוח. הללו פטורות למעשה מאחריות לחפצים שאינם כלולים במטען שעובר את הבידוק.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק