מדהים: בת לבנה נולדה להורים שחורים

תופעה גנטית יוצאת דופן בבריטניה: לזוג הורים מניגריה נולדה ילדה לבנה. הזוג שנפעם מהתוספת החדשה למשפחה העניק לילדה את השם נמאצ'י שפירושו "יופי אלוהי". המומחים המומים, אך מסבירים איך הדבר הנדיר מתאפשר

מומחים לגנטיקה בבריטניה המומים. לזוג הורים שחורים, שלמיטב ידיעתם אין במשפחתם רקע של ערבוב בן גזעי, נולדה בת לבנה, בלונדינית ובעלת עיניים כחולות. הרופאים קבעו בוודאות שבתם איננה לבקנית.

בן בן ה-44 ואנג'לה בת ה-35 מניגריה שעברו לגור בדרום לונדון לפני חמש שנים, ישבו המומים ובהו בשתיקה בבתם החדשה שהצטרפה למשפחה. "דבר ראשון שאלתי אם היא שלי", סיפר בן ומיד הצהיר " כמובן שהיא שלי!"

ההורים, שיש להם כבר שני ילדים בעלי גוון עור כהה כשלהם, החליטו לקרוא לבתם היוצאת דופן נמאצ'י. הפירוש של השם - "יופי אלוהי".

פרופסור בריאן סייקס, העומד בראש המחלקה לגנטיקה אנושית באוניברסיטת אוקספורד ומומחה מוביל בתחומו, אמר כי גם לאב וגם לאם יש ככל נראה אבות קדמונים לבנים. "בערבוב בין גזעים, הגוון הבהיר של העור יכול להופיע אצל ילד כך שצבע עורו שונה מהוריו בצורה מפחידה".

עם זאת הסביר המומחה כי חוקי הגנטיקה מורכבים ועדיין לא ניתן להסביר חלק מהתופעות. "השיער הבלונדיני של התינוקת, למשל, הוא פשוט תופעה יוצאת מהכלל", אמר.

לפני כחמש שנים קיילי הודגסון מנוטינגהם ילדה זוג תאומות - אחת לבנה והשנייה שחורה. קייילי ובעלה הם אומנם בעלי גנים בין גזעיים, אך הסיכוי למקרה כזה הוא אחד למיליון.