מפרץ מקסיקו: חשש מדליפה נוספת

חברת ענקית הנפט נערכת לקראת דליפה אפשרית אך מאמינה כי השסתום שהונח במקום יחזיק מעמד עד לפתרון המשבר. במקביל, מדענים ומומחים בתחום מודאגים מזליגת גז מתאן למפרץ

חברת הענק רוצה להאמין כי השסתום שהותקן לפני שלושה ימים על מנת למנוע את המשך זרימת הנפט, יישאר במקומו עד שמקור הדליפה יטופל באופן סופי. המדענים לעומת זאת ספקנים לגבי העניין וצופים דליפה נוספת בקרוב. על פי גורם בממשל האמריקני, מודאגים המומחים מפני נוכחות של גז מתאן שעלול לדלוף בכמויות למפרץ המקסיקני.

במקביל, אמר גורם בממשל האמריקני בשיחה עם סוכנויות הידיעות, שענקית הנפט BP ממשיכה לא למלא אחר ההתחייבויות עליהן סיכמה עם הממשל בדבר הגברת הפיקוח וההשגחה על הבאר התת-ימית במפרץ. דובר החברה מארק סולט סירב להתייחס לטענות אך אמר כי "הם ממשיכים לפעול ביחד עם הממשל ומומחים בתחום כדי להתמודד עם המשבר".

האדמירל טד אלן, המפקד על מבצע ההתמודדות עם דליפת הנפט, צפוי לאפשר ל-BP לערוך עוד בדיקות בסביבת המתחם ממנו דולף הנפט וכמו כן קורא בדרישה לדאוג לבלימת האפשרות של זליגת גז מתאן לעבר המפרץ.

הפסדי החברה: 4 מיליארד דולרים

בהודעה מיוחדת שפירסמה ענקית הנפט נמסר כי נזקי הדליפה הגדולה עלו לחברה קרוב ל-4 מיליארד דולרים. ההערכה מתבססת על הוצאות השונות הכוללות גם פיצויים ששולמו לנפגעי האסון האקולוגי הגדול ביותר בתולדות ארצות הברית.