נדיר: אישה תלד 2 עוברים בגילאים שונים

כשאנג'י מיוטה, מיילדת במקצועה, הגיעה לרופא היא הרגישה שיש לה משהו מיוחד בבטן - אבל היא לא ידעה עד כמה. הרופא גילה לה שהיא נושאת שני עוברים בגילאים שונים, בשלבי התפתחות שונים. היא הבינה עד כמה ההריון שלה מיוחד. צפו בצילום האולטרסאונד הנדיר

בדיקת האולטרסאונד הראשונה של אנג'י קרומאר מארצות הברית הייתה מפתיעה ביותר: הרופאים סיפרו לה שהיא עומדת ללדת תאומים, אך החלק המפתיעה שייך דווקא לתזמון. למרות שמדובר בשני עוברים, התברר שהם גדלים בשני רחמים שונים וכי יש ביניהם הפרש של שבוע.

גילו של אחד העוברים כרגע הוא חמישה שבועות וארבעה ימים, והשני - שגדל ברחם הסמוך - הוא בן שישה שבועות ויום אחד בלבד. אנג'י ידעה אמנם שהיא נולדה עם מקרה נדיר של "דידלפיס" או בשפתנו - שני רחמים, אבל זה אף פעם לא בא לידי ביטוי בהריונות הקודמים שלה.

עדיין לא ברור מי היה מופתע יותר: הרופאים שחזו בתופעה הנדירה, או האם שגילתה שהיא עומדת ללדת אחים "כמעט תאומים". "גם לי וגם לאנג'י היה מבט מופתע", הודה הרופא. "שני תינוקות נפרדים בשלבים שונים של התפתחות הם מחזה נדיר".

סיכוי של אחד לחמישה מיליון

כשהרופא מדובר על תופעה חריגה, הוא מתכוון לתופעה נדירה ביותר. הספרות הרפואית מספרת שהסיכויים להתעברות בשני הרחמים בו זמנית הם אחד לחמישה מיליון הריונות. "יש פחות ממאה מקרים שאנו מכירים עד עכשיו בכל העולם, ולכן היא חברה במועדון יוקרה קטן", אמר.

כאחות מיילדת במקצועה היא יודעת שהמקרה הנדיר הזה עשוי להביא לסיבוכים בהריון ובלידה כמו לידה מוקדמת או משקל נמוך של הילוד. "אני קצת עצבנית כי אני יודעת מה יכול להתרחש, אבל אני מאוד מתרגשת", אמרה אנג'י. למרות שהם רק בני 20 שבועות, התינוקות האלה כבר מושכים הרבה מאוד תשומת לב מצד הקהילה הרפואית. "חוץ מלמכור כרטיסים ולפזר הזמנות, עשינו כבר הכל", סיפר הרופא שמלווה את ההיריון של אנג'י. היא עצמה קצת פחות נרגשת מהתופעה ומקווה שההיריון יסתיים בלידה כפולה ומוצלחת.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק