במקום דשא: מונדיאל בתוך הבוץ

אחרי שהנבחרת הפינית כשלה במאמציה להעפיל למונדיאל בדרום אפריקה, המציאו מספר ספורטאים גירסה חדשה של כדורגל - בבוץ. "אנחנו כישלון על הדשא, אבל בבוץ אין לנו מתחרים", אמר אחד הממציאים, שהביא לפינלנד גביע עולם ראשון בכדורגל בוץ. תהיו בטוחים שזה לא האחרון

נראה שאחרי חודש שלם של משחקי מונדיאל בדרום אפריקה, התקנאו בפינלנד בנבחרות ששיחקו לעיני מיליונים בניסיון להביא גאווה למדינתם. אלא שבמקום לנסות להצליח על דשא - החליטו בפילנד להוציא אל הפועל את מונדיאל הבוץ הראשון בהיסטוריה.

לא פחות מ-300 קבוצות מעשר מדינות התייצבו בטורניר הייחודי והמלוכלך הזה, שנערך בעיר הירינסלאמי שבפינלנד. "אחרי שפינלנד נכשלה במאמציה להעפיל למשחקי הגביע העולמי בדרום אפריקה, רצינו ליצור לעצמנו חווית מונדיאל", אומר יוזם הרעיון, טימי קאהלה, שהוסיף כי אף על פי שהפינים לא מצטיינים בכדורגל בגרסה המוכרת שלו, בכדורגל בוץ נחשבת פינלנד לאימפריה של ממש.

אחרי סיום הטורניר, נראה שקאהלה אכן צדק. נבחרתו גברה בקלות על ספרד, אלופת העולם להזכירכם, על גרמניה החזקה ועל הרוסים שהציבו נבחרת נחושה מתמיד - והביאו תואר אליפות עולם ראשון בכדורגל לפינלנד.

למרות היריבות בין הקבוצות בבוץ, המטרה של הטורניר הזה היא בעיקר להסב הנאה למשתתפים בו. "אתה יכול להיות כישלון ולבלות", אמר כוכב הנבחרת הפינית איוון קנאלהס, "זה היה הטורניר הכי מצחיק שהשתתפתי בו".